Başkan Keleş: ‘‘Engelli ailelerinin sorunlarına DEVA olmak için çalışacağız’’

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Hasan Keleş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Hasan Keleş ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Ümraniye’de bulunan rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek aileler ve öğretmenler ile buluştu.

Rehabilitasyon merkezinde görüştüğü ailelerin devletin engelli çocukların eğitim malzemelerini karşılamamasından şikâyetçi olduğunu kaydeden Başkan Hasan Keleş, ‘‘Aileler engelli çocukların eğitim malzemeleri, kitapları ve sarf malzemelerinin fiyatlarından şikayetçi. Devlet normal öğrencilerin kitaplarını, tabletlerini vs. karşılıyor Allah razı olsun, bu desteğe en çokta engelli öğrencilerin ihtiyacı var. Engellilerin ihtiyacı olan baston, kabartma kitaplar vb. malzemelerin üzerindeki KDV’nin kaldırılması talepleri var. Engelli ailelerinin sorunlarına DEVA olmak için çalışacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Göksenin Aktaş / İstanbul Gündemi