BAŞKAN KARAKOL’DAN KAPANMA SÜRECİNDE ESNAFA DESTEK

Alınan pandemi önlemlerinin esnaf üzerinde büyük olumsuzluk yarattığını belirten Fedai Karakol, kısıtlamalarda hakkaniyet gözetilmesi gerektiğini savundu.

BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol, koronavirüs salgınında artan vaka ve vefat sayılarının neticesinde kapanma uygulamasının kaçınılmaz olduğunu fakat bu kararlar alınırken esnafın durumunun mutlaka göz önüne alınması gerektiğini savundu.

Başkan Karakol, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajında, “Son günlerdeki vaka artışı ile gündeme gelen tam kapanma olursa (görülen o ki olacak) marketler de kesinlikle kapanmalıdır. İhtiyaç halinde siparişler internet üzerinden kolayca verilebilmektedir. Fırınlar da ilk kapanmada olduğu gibi kendi mahallesinde araçları ile ekmek dağıtımı yapmalıdır. Vatandaşlarımız sokaklarda değil evlerinde olmalıdır. Marketlerin, otobüslerin minibüslerin, metronun hınca hınç dolu olduğu takdirde, boşu boşuna kapatmanın bir anlamı olmayacaktır. Hep birlikte fedakarlık yapalım. İster bir hafta, ister iki hafta tam kapanalım. Aksi takdirde kapalı veya kısıtlı durumda çalışan esnafımızın günahı nedir?” diyerek fikirlerini sundu.

GÖKSENİN AKTAŞ - İSTANBUL GÜNDEMİ