BAŞKAN İSMAİL ERDEM’DEN ATAŞEHİR HALKINA MÜJDE

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı, Fatih Sultan Mehmet Devlet Hastanesi’nin sınırları içinde yer alan boş kısıma Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir hastane yapılacağının müjdesini verdi.

Ataşehir’e yeni bir hastane geliyor. Daha önce PTT Hastanesi adıyla PTT memurlarına hizmet veren ve daha sonra sağlık kuruluşlarının birleşmesi ile Fatih Sultan Mehmet Devlet Hastanesi olarak tüm vatandaşlara açılan hastanenin sınırları içinde yer alan boş kısıma, 1200 yataklı yeni bir hastane yapılıyor.

Mülkiyeti Sağlık Bakanlığı’nda bulunan bu alana yapılacak olan yeni hastanenin müjdesini de AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem verdi. Hastane bahçesinden çektiği video mesaj ile bu güzel haberi Ataşehirli komşularına duyuran Erdem, “Ataşehir’in 422 bin nüfusu var. Mevcut şartlarda bu hastane çevre ilçelerden gelen vatandaşlarla beraber bu yoğunluğu karşılayamıyordu. 2019’da ilk müracatımızdan sonra süreci titizlikle takip ettik. Gelinen noktada Sağlık Bakanlığımız ihaleye çıkarak buraya 1200 yataklı yeni bir hastane inşa edecek. Özellikle pandemi döneminde sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz fark ettik. Bakanlığımızın canla başla çalışmalarına şahit olduk.Yeni yapılacak hastane Ataşehir halkına şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

GÖKSENİN AKTAŞ - İSTANBUL GÜNDEMİ