BALIKÇI KENAN: ‘HAFTA SONU AÇIĞIZ, GEL-AL!’

Hafta sonu gel al paket servisiyle hizmet vereceklerini duyuran İstanbul’un ünlü Balıkçısı Balıkçı Kenan, “Markete, manava giden vatandaşlarımız bize de gelip balıklarını alabilirler” dedi.

Artan koronavirüs vakalarının ardından yeni yayınlanan genelgeyle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor. Kısıtlama ile ilgili konuşan Balıkçı Kenan, “Dünyayı saran koronavirüs maalesef ülkemizde de ciddi şekilde etkisini gösteriyor. Hafta sonu gelen kısıtlamada bizler hizmet vermeye devam edeceğiz. Gel al paket servisiyle müşterilerimize taze balık çeşitlerini sunmaya devam edeceğiz. Evleri yakın olan vatandaşlarımız ekmeğini, meyvesini aldıktan sonra balıkçısına da gidip taze balığını alabilecekler. Hamsiden, istavrite, lüferden, palamuta, çupradan, levreğe birçok taze balık çeşitleriyle gel al paket servisimizle hizmet vereceğiz” diye konuştu.

İSTER ÇİĞ AL, İSTER PİŞMİŞ

Hafta sonu gel al paket servisiyle hizmet vereceklerini dile getiren Balıkçı Kenan; “Evleri yakın olan vatandaşlarımız ister çiğ olarak isterse de pişmiş olarak siparişlerini verebilecekler. Balık seçmelerine gerek yok. Vatandaşlarımız özellikle mevsiminde olan balıkları tercih etsinler. Mevsiminde olan balıklar hem bol oluyor hem de fiyat olarak daha uygun oluyor. Balık hastalıkların kalkanıdır. Balık çocuklarımızın kemiklerini geliştiriyor. Yaşlıların kan dolaşımını hızlandırıyor” ifadelerini kullandı.

VİRÜSLERİN İLACI: BALIK

İçinde katkı maddesi bulunmayan tek besin kaynağının balık olduğunu vurgulayan Balıkçı Kenan, “Balığın içerisinde hiçbir katkı maddesi yok. Doğal olan tek besin kaynağı. Hastalıklarla boğuştuğumuz bu günlerde vücudumuzun bağışıklığını arttıran, direncini güçlendiren besinlerin en başında balık geliyor. En az haftada iki gün balık yememiz gerekiyor. Sadece koronavirüs ve benzeri büyük salgınlarla mücadele ederken değil her daim bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmalıyız” dedi.