Bakırköyspor’un yeni hedefi TFF 3. Lig

Liglerin başlamasına bir hafta kala son hazırlık maçına çıkan Bakırköyspor, Şenlikköy Stadyumu’nda Okmeydanı Fetih Spor’la karşı karşıya geldi. Maçtan 3-1 galip ayrılan Bakırköyspor, yeni hedefinin TFF 3. Lig olduğunu belirtti.

30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak olan 2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig öncesi hazırlık maçlarının sonuncusunu oynayan Bakırköyspor, sahadan galip ayrılan taraf oldu.

22 yıl profesyonel liglerde mücadele ettikten sonra, yaklaşık 13 yıl amatör ligde yaşam mücadelesi veren ve yaşadığı tüm olumsuzluklara karşılık BAL Ligi’ne yükselen Bakırköyspor Kulübü Başkanı Emre Erzurumluoğlu, yeni dönem hedeflerinin 3.Lig'e çıkarak kulüplerinin eski şanlı günlerine döndürmek olduğunu söyleyerek, “Amacımız Bakırköysporu layık olduğu yere yani profesyonel liglere taşımak. Kendi çabalarımız ve katkılarımızla bir mücadele veriyoruz. Tüm gelir kaynakları yok edilmiş 1TL geliri olmayan kulübümüzün hem yaşaması hem de başarılı olması için çalışıyoruz. İlçemizin adını taşıyan tarihi başarılarla dolu kulübümüzü yaşatmak ve başarılı olmak için herkesin desteği bizim için çok önemli. Haftaya lig maçlarımız başlayacak. Bu zorlu yolda tüm Bakırköyspor sevdalılarını maçlarımıza bekliyoruz” diyerek devam etti.

Başkan Erzurumluoğlu, “Bakırköyspor’a inanan, güvenen, maddi manevi destek ve emek veren tüm Bakırköyspor sevdalılarına, giydiği formanın hakkını sonuna kadar veren futbolcularıma, hocalarıma ve yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hep birlikte inandık hep beraber başardık, bundan sonra da başaracağız.” dedi.

Selvi Sarıtaç / İstanbul Gündemi