BAKAN ELVAN MÜSİAD İLE BİR ARAYA GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın iş dünyası ile görüşmeleri devam ediyor. MÜSİAD yönetimi ile yapılan son toplantıya Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de katıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın düzenlediği Yapısal Reformlar Toplantıları devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katıldığı toplantı gerçekleşti.

MÜSİAD yönetiminin önerilerini dinleyen Bakan Elvan, “İş dünyasının görüşleri, yapacağımız düzenlemelere önemli katkı sunacak. Önümüzdeki günlerde görüşmelerimize devam edeceğiz” dedi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yapısal Reform çalışmasının destekçisi olacaklarını belirtip Türkiye ekonomisinin tüm dinamiklerini içeren bir öneri paketi sundu. Kaan, “Bu süreçte sadece ölçek büyüklüğü ile avantaj sağlayan firmaların değil; Türkiye ekonomisinin lokomotif unsuru, KOBİ’lerimizin de yatırıma teşvik edilerek ve onların başta mekân ve finansmana erişim olmak üzere, yatırım yapma iştahlarını olumsuz etkileyecek faktörlerin iyileştirilmesi, hem onların zamanla büyüyerek çok daha yüksek hacimli üretim kapasitelerine ulaşmalarını sağlayacak hem de istihdam politikalarımıza olumlu dönüşler sağlayacaktır” diye konuştu.