BAĞCILAR BELEDİYESİ ARACILIĞIYLA MASKE ÜRETİMİ İÇİN İŞÇİ ALINACAK

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, Arnavutköy’de yeni açılacak bir tekstil şirketinde maske üretimi yapacak 80 kişiyi istihdam edecek.

Kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye iş imkânı sağlayan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, yeni bir programda iş arayanlarla iş verenleri buluşturdu. Arnavutköy’de kurulan yeni bir tekstil firmasının talebi doğrultusunda Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, kendilerine iş için özgeçmiş formu bırakanlarla irtibata geçti. Telefonlarına mesaj atılan 18-45 yaş arasındaki 2600 kişiye davette bulunuldu.

MEDİKAL ÜRÜNLER DE İMAL EDİLECEK

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda işveren MTG Ltd. Şti’nin insan kaynakları birimi iş başvurusunda bulunanlarla bir araya geldi. Firma sorumluları başvuru yapanların dosyalarını inceledikten sonra onlarla yüz yüze görüşmeler yaptı. Mülakata gelenler arasından belirlenen kriterlere uyan 80 kişi, bir ay içinde tam kapasite faaliyete geçecek olan şirketin üretim bölümünde görevlendirilecek. Aynı firmada medikal ürünler de imal edilecek.

BAŞKAN ÇAĞIRICI: ‘‘ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNUYORUZ’’

Koronavirüsle birlikte maskeye olan ihtiyacın arttığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kovid-19 salgınıyla birlikte maske ve koruyucu ekipman ihtiyacı da bir anda arttı. Bu da berberinde yeni iş kollarını da ortaya çıkardı. Bu süreçte Kariyer Merkezimiz de bu yeni alanlara iş gücü sağlayarak hem işsiz kardeşlerimizi istihdam ediyoruz hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

İşçi alımı yapacak olan firma 15 Temmuz 2020 tarihinde üretime başlayacak.