Ataşehir Belediyesi’nden dolu dolu kültür-sanat programı

Ataşehir Belediyesi, şubat ayında da kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 8 konser, 4 yetişkin tiyatrosu, 7 çocuk tiyatrosu, 4 çocuk filmi, 2 belgesel film, 12 söyleşi programı ve 4 atölye programı olacak.

Kültür-sanat etkinliklerine 2022 yılında da ara vermeden devam ediyor. Pandemi döneminde kültür merkezlerini kapatan Ataşehir Belediyesi, bu merkezlerdeki etkinliklerine Ocak ayında yeniden başlamıştı. Dondurucu soğukların devam ettiği Şubat ayında da etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.

8 farklı konser düzenleyecek

Ataşehir Belediyesi Şubat ayında sekiz farklı konser düzenleyecek. Bunlardan ilki 3 Şubat Perşembe günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Jülide Bilgi konseri. Türk müziğinde caz ve tango formlarını kullanarak müzik yapan Jülide Bilgi’nin konseri saat 20.00’de başlayacak. “Müziğin kralı” olarak kabul edilen Elvis Presley’i, sahneye orijinal kostümleriyle taşıyan ve Erol Büyükburç’un “benim tek veliahdımdır” dediği Volkan Erk, 5 Şubat Cumartesi Ataşehirlilerle Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde buluşuyor. “Elvis İstanbul’da by Volkan Erk” adını taşıyan gösterinin başlama saati 20.00.

Ataşehirliler müziğe doyacak

Şubat ayında Ataşehir Belediyesi’nin toplulukları da üç ayrı konser verecek. Şef Hulusi Yücebıyık yönetimindeki “Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu”, 6 Şubat Pazar saat 20.30’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne alacak. “Ataşehir Belediyesi MSKM Halk Müziği Topluluğu” Şef Sedat Sarıgül yönetiminde 12 Şubat Cumartesi saat 20.00’de Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak. “Ataşehir Belediyesi Anadolu Halk Müziği Topluluğu” da Şef Ahmet Yakup Yıldız yönetiminde 19 Şubat Cumartesi yine Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak. Bu konserin de başlama saati 20.00 olacak. Ataşehir Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da yine bir konserle taçlandırıyor. Türk Sanat Müziği’nin usta seslerinden “Devlet Türk Sanat Müziği Topluluğu” solisti Recep Alper Çevirel “Sevgililer Günü”ne özel bir repertuvarla 14 Şubat Pazartesi saat 20.00’de Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sevenleriyle bir araya geliyor.

Youtube kanalında canlı yayınlanacak

Şubat ayında hava şartları ve pandemiyi düşünerek salonlara gitmek istemeyen Ataşehirliler için iki konser de Youtube üzerinden yayınlanacak. Lise yıllarında Ataşehir’de başlayan dostluklarını bir müzik grubu kurarak günümüzde de devam ettiren “Mahallenin Çocukları” 17 Şubat Perşembe saat 20.00’de Ataşehir Kültür Youtube kanalında olacak. “Ataşehir’in Sesleri” programına konuk olacak grupla bir de söyleşi gerçekleştirilecek. Halk Müziğinin sevilen sesi Ali Ekber Eren de yine Ataşehir Kültür Youtube kanalı üzerinden vereceği bir konserle sevenlerinin karşısına çıkacak. Eren’in konseri 26 Şubat Cumartesi saat 20.00’de www.youtube.com/AtasehirKultur kanalından izlenebilecek.

Program ile ilgili tüm detaylar https://www.atasehir.bel.tr/ adresinde.

Haber Merkezi-İstanbul Gündemi