ALİ BABACAN’DAN AK PARTİ VE MHP’YE SERT ÇIKIŞ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Çanakkale İl Kongresi’nde konuştu.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çanakkale’de partililer ile buluştu. DEVA Partisi’nin 1’inci Olağan Çanakkale İl Kongresi’ne katılan Babacan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin söylemlerinin hiddet ve hakaret dolu olduğunu belirten Babacan “Sizin siyasetten anladığınız bu mu?” dedi.

 

Babacan’ın konuşmalarında şu ifadeler öne çıktı:

 

“HÜKÛMETİN İSTİKAMETİNİ KÜÇÜK ORTAK BELİRLİYOR”

“Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Hayretle izliyoruz. Küçük ortak ne söylese, hükûmetin istikameti o taraf oluyor. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?”

 

“KÜÇÜK ORTAK İKTİDARI DA MUHALEFETİ DE FIRÇALIYOR”

“Küçük ortak, ülkede Sayın Erdoğan dışında ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağıra bağıra fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefet partisindenmiş hiç farketmiyor. Çete liderleri siyasetçileri tehdit etsin, siz de ekranlardan hakaret dolu, hiddet dolu açıklamalar yapın… Siyasetten anladığınız bu mu?”

 

“KÜÇÜK ORTAĞIN YAYINLARINA 18 YAŞ SINIRI KONULSUN”

“Çok bağırıyorsunuz. Bağırmanıza gerek olmasın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu toplum bağırış çağırış istemiyor artık. RTÜK’e bir çağrı yapmak istiyorum. Pandemi dönemindeyiz. Çocuklarımız evlerde. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen. Çocuklarımızın edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok sakıncalı. Çocuklarımızın evde bağırış çağırış, küfür dinlemesini, siyasetçilerin topluma kötü örnek olmasını istemiyoruz.”

 

“GÜÇLÜ EKONOMİ, 95 YILLIK BORCU İKİ SENEDE OLUŞTURMAK MIDIR?”

“Düne kadar güçlü ekonomiden bahsediyorlardı. Bu ülkenin tam 95. yılındaki borç stokunu, son iki senede iki katına çıkardılar. Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borçlanma kadar, sadece son iki senede ilave borç oluşturmak mıdır güçlü ekonomi? Dolarda, euroda, faizde, enflasyonda artışı önleyememek, Merkez Bankasının rezervlerini tüketmek midir güçlü ekonomi?”