AKDER Başkanı Ümit Sözcü: Bizim tek gayemiz sırat-ı müstakim üzerinde yürümek

Akıncılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği (AKDER) 7. Olağan Genel Kurulu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Tek adayın katıldığı seçimde mevcut başkan Ümit Sözcü yeniden başkan seçildi.

Üsküdar Çengelköy Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleşen 7. Olağan Genel Kurula, Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Mutlu Furtana, Sivas eski milletvekili Ali Turan ve Selami Uzun, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Suşehri İHL Dernek Başkanı Bayram Cengiz, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İstanbul Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar, İstanbul Sivaslılar Derneği Başkanı Sinan Akyol, İkizyurt Köyü Dernek Başkanı Dursun Kılıç, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Esat Kalay, AK Parti Sivas Merkez Kurucu Y.K Üyesi Ramazan Şimşek, CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Müslüm Acar, AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Gül Akgüç’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Tek aday olarak kongreye katılan Ümit Sözcü yeniden Akıncılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni (AKDER) başkanlığına seçildi.

BAŞKAN SÖZCÜ YOĞUN KATILIM İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Akıncılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ümit Sözcü, ‘‘Kurban Bayramı’na çok az bir zaman kalmasına rağmen, birçok kişinin köylerine gitmesine rağmen bugün sizler katılımınızla beni ve arkadaşlarımı onurlandığınız için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.’’ dedi.

‘‘VEFAT EDEN KİŞİLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLEDİ’’

AKDER’de geçmiş yıllarda görev yapmış, elini taşın altına koymuş dostlarıyla ilgili güzel anılarını anlatan Başkan Sözcü, dar-ül-bekaya intikal etmiş dostlarının isimlerini tek tek sayarak Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Sözcü konuşmasına şöyle devam etti:

‘’Aslında bizim derneğimiz bir dar çerçevenin içinde değil. Bizim bir felsefemiz var. Bizim amacımız; sırat-ı müstakim üzerinde yürümek, Allah’ın rızasını kazanmak, bizim tek gayemiz budur. Bizim hiçbir siyasi düşüncemiz ya da dernek vasıtasıyla kendimize siyasal bir kazanç sağlamak gibi bir amacımız, düşüncemiz yok. Biz sadece Allah rızası için iş yapmak istiyoruz. İşte sağda solda gördükleriniz gibi değiliz. Biz sadece ve sadece bölgemize hizmet vermiyoruz.

‘‘YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ GİBİ’’

Bakın biz sadece bu yıl yaptıklarımız; geçenlerde bir televizyon kanalına konuk olmuştum, orada demiştim ki bugünkü yönetim kurulumuz şampiyonlar ligi. Hakikaten de şampiyonlar ligi, o kadar güzel kardeşlerimiz var ki hizmet edecek bize. Mesela Onursal Başkanımız Feti Aras ağabeyimiz. Bugüne kadar neye ihtiyacımız olduysa yardımlarını bizden esirgemedi, yanımızda oldu.

‘‘ÖKSÜZ VE YETİMLERİ GİYDİRİYORUZ’’

Derneğimiz bu yıl güzel hizmetlere devam edecek. Gölova Kaymakamımızı aradım dedim ki; Sayın Kaymakamım bölgenizde köyler dahil yetim ve öksüzlerin listesini bize çıkarır mısınız? Biz onlara yardım etmek istiyoruz. Bir liste çıkardılar hemen akabinde de dedi ki bana; bizim komşumuz Çamoluk İlçemiz var, burada da çok sayıda yetim ve öksüz var, buraya da yardımcı olabilir misiniz? dedi, biz de ‘tabi’ dedik. Biz Suşehri’nde de bir mağazayla anlaştık. Önümüzdeki hafta Gölova ve Çamoluk ilçemizdeki öksüz ve yetimler DeFacto mağazasına gidecekler, 3 yaşından 17 yaşına kadar üzerlerine uyan istedikleri kıyafetleri alacaklar. Bizim dernekçilikte hizmet anlayışımız bu.

‘‘FAKİR AİLELERE CANLI KURBAN DAĞITIYORUZ’’

Aynı zamanda dernek olarak şu anda canlı kurban dağıtıyoruz. 16 yıldır da elhamdülillah bu işi yapıyoruz. Diyeceksiniz ki nasıl yapıyorsunuz; işte sizin gibi değerli dostlar sayesinde yapıyoruz. Önce Rabbimin sonra da sizin sayenizde yapıyoruz. Ne yapıyoruz; kurban kesmemiş aileleri tespit ediyoruz. Şöyle düşünün fakir olduğu için kurban kesemiyorsunuz bunu çocuklara anlatamazsınız. Biz de canlı kurbanı alıp arefe günü o aileye teslim ediyoruz, vekalet veriyoruz kesmesi için. Ve bu hizmeti 16 yıldır yapıyoruz elhamdülillah.’’

Göksenin Aktaş / İstanbul Gündemi