Ahmet Kural-Sıla Gençoğlu davasında tanık konuştu: 'Seni öldürürüm! Dayak istiyorsun sen' diye bağırıyordu

Oyuncu Ahmet Kural'ın şarkıcı Sıla'yı darp ettiği gerekçesiyle yeniden yargılandığı davada tanık dinlendi.

Tanık olarak dinlenen Ahmet Kural'ın komşusu, seslerin 15-20 dakika boyunca devam ettiğini belirterek, "Ahmet Kural 'Seni öldürürüm! Dayak istiyorsun sen' şeklinde bağırıyordu” dedi. Kural'ın avukatı ise, evlerin arasında 12 metre olduğunu öne sürerek tanığın iddialarına itiraz etti.

Oyuncu Ahmet Kural'ın şarkıcı Sıla'yı darp ettiği gerekçesiyle yargılandığı dava karara bağlanmış, karar İstinaf Mahkemesi'nce bozulmuştu. Bozma kararının ardından Kural'ın yeniden yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. İstanbul 60'ıncı Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile tarafların avukatları hazır bulundu.
Duruşmada tanık olarak dinlenen Çağla Yılmaz, "Arkadaşımın evindeydik. Yan tarafta Ahmet Kural'ın evi olduğunu biliyorduk. Bağrışmalar başladı. Ahmet Kural, 'seni öldürürüm o., dayak istiyorsun' sen şeklinde şeyler söylemeye başladı. Biz başta polisi aramayı düşündük. Sonra korktuğumuz için aramadık. 2-3 gün sonra olayı magazinlerde görmeye başladık. Vicdan azabı çektik çünkü böyle bir şey bizim de başımıza gelebilir. Bağrışma sesleri duyduk, seslerden dayak attığı kesin bir şekilde belliydi. 15-20 dakika boyunca bağrışma sesleri duyduk. Sıla 'yapma' diye bağırıyordu" ifadelerini kullandı.
 

'MÜVEKKİLİM TÜRKİYE'NİN TANIDIĞI SANATÇIDIR'
Tanığın anlatımlarının olayı doğruladığını belirten Sıla'nın avukatı Rezan Epözdemir, "Müvekkil tüm Türkiye'nin tanıdığı bir kadın sanatçıdır. Bu nedenle topluma çıkıp, kendisine bir şeyler yapıldığına dair kamuoyuna açıklama yapmaz. Geçen celse duruşma savcısının sunduğu mütalaaya doğrultusunda karar verilmesini talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'KEŞİF YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ'
Sanık Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın ise savunmasında, "Bilimsel mütalaada evlerin arasında 12 metre olduğu yazılmıştır. Arada ağaçlar ve duvar bulunmaktadır. Tanıkların ne duyduğunu bilmesi imkansızdır. İstinaf Mahkemesi'nin bozma ilamı doğrultusunda keşif yapılmasını talep ediyoruz. Mahkeme aksi takdirde ise şüpheden sanık yararlanır ilkesi doğrultusunda sanığın beraatine karar verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.
Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, aynı şartların oluşmasının neredeyse imkansız olduğu gerekçesiyle keşif talebinin reddedilmesini istedi. Sanık Ahmet Kural'ın avukatının keşif talebini reddeden mahkeme, sanık avukatlarına tanık beyanına karşı savunma yapmak için 1 haftalık süre vererek duruşmayı 14 Temmuz'a erteledi.

HABER MERKEZİ / İSTANBUL GÜNDEMİ