AĞAÇLAR, YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE MEKANLAR ‘MEYDANA’ ÇIKIYOR

Kağıthane’de görüntü ve çevre kirliliği oluşturan Merkez Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi başlangıcındaki alanda başlatılan Meydan Projesi’nde birinci etap tamamlandı.

Birden fazla etaptan oluşan Kâğıthane Meydanı projesinin ilk etabı tamamlandı. Projede 9 bin 300 metrekarelik alanın 5 bin 700 metrekaresi gezi ve yürüyüş yolu, 1.100 metrekaresi meydan içi araç yolu, 2 bin 500 metrekaresi ise yeşil alan olarak tasarlandı. Meydana ayrıca kuşları beslemek isteyen vatandaşlar için Güvercin Yemi Büfesi kuruldu. Meydandaki ağaçlar da kuşların yeni yuvaları olacak.

 

Ağaç ve çeşitli süs bitkilerinden oluşacak binlerce bitki türünün yanı sıra turizm ofisleri ve sosyal tesisler de proje kapsamında alanda yer bulacak. Mecidiyeköy - Kâğıthane - Mahmutbey Metro Hattı’nın viyadük altında bulunan proje alanı, diğer etap çalışmalarıyla genişletilecek.

 

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin alandaki son çalışmaları yerinde inceledi. Meydanın yakın zamanda halka açılacağını belirten Başkan Öztekin, ilçedeki park ve yeşil alanların sayısını her geçen gün arttırdıklarını söyledi.