AFAD İstanbul’daki fırtına bilançosunu açıkladı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), iki gündür İstanbul'da etkisini sürdüren fırtına nedeniyle 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 44 kişinin de yaralandığını bildirdi.

AFAD’tan yapılan açıklamaya göre, 29 Kasım’da başlayan şiddetli fırtına sonucu İstanbul genelinde 112 Acil Çağrı Merkezinden 2075 ihbar alındığını bildirdi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle 93 çatı uçması, 233 ağaç devrilmesi olayı yaşanmış, 343 tehlike arz eden parça, 95 trafik ışığı ve yön tabelası, 18 araç ise hasar gördüğünü belirten AFAD, yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 4 kişinin hayatını keybettiğini 44 vatandaşın da yaralandığını kaydetti.

Ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar çerçevesinde İstanbul AFAD Müdürlüğü ekiplerinin teyakkuz halinde olduğunu belirten AFAD, ‘‘Vatandaşlarımızın, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.’’ ifadelerini kullandı.

Göksenin Aktaş / İstanbul Gündemi