ABDULLAH SEVİM, ‘EKONOMİ BU HALDEYKEN, YAPILAN İŞ ETİK DEĞİL!’

Saadet Partisi GİK Üyesi Abdullah Sevim, farklı yerlerde yönetim kurulu üyesi olarak birden fazla maaş alınmasına tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Sevim, Türkiye'nin ekonomik olarak darboğazda olduğunu söyledi. Ekonomik durum bu haldeyken bazı isimlerin farklı yerlerdeki yönetim kurulu üyelikleri üzerinden birden fazla maaş almalarını eleştiren Sevim, "Maalesef ki mesele hukuki. Ne kadar hukuki olursa olsun, ülkenin ekonomik durumu bu halde iken yapılan iş hiç de etik değil!" ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYEDE İŞSİZLİK BİR TÜRLÜ ÖNLENEMİYOR’

Sevim sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Türkiye'de işsizlik bir türlü önlenemiyor. İşsizlik oranı yüzde 13,4. Genç işsizlik ise 26,9. Pandeminin etkisiyle iflasın eşiğinde olan esnafımız da cabası. Emeklinin, asgari ücretlinin hali ortada. Özetle ekonomik olarak dar boğazda olduğumuz aşikar.

‘FARKLI FARKLI YÖNETİCİLERİN BİRDEN FAZLA MAAŞ ALDIĞINI DUYUYORUZ’

Tablo bu haldeyken, zaman zaman bazı isimlerin, farklı yerlerdeki yönetim kurulu üyelikleri üzerinden, bir kaç maaş aldığı haberlerini okuyoruz. Siyasilerin karşı partileri bunun üzerinden eleştirdiğine şahit oluyoruz. Oysaki mesele hukuki. Maalesef ki mesele hukuki. Yeniden maalesef ki bu durum sadece tek partinin yaptığı bir iş değil!

‘BU BİR SAMİMİYET TESTİ, BUYURUN HAREKETE GEÇİN’

Ayrıca ne kadar hukuki olursa olsun, ülkenin ekonomik durumu bu halde iken yapılan iş hiç de etik değil! Buradan tüm siyasi partilere çağrıda bulunmak istiyorum. Yönettiğiniz yerlerde bu tarz atamalara izin vermeyin. Var olanları da derhal iptal edin! Bu bir samimiyet testi, buyurun harekete geçin"