2022 Model Tofaş Şahin geliyor

Türkiye’nin tutkusu olan Tofaş Sahin son olarak 2002 yılında üretilmişti. En çok satılan modeller arasında yer alan Kuş Serisi' arabaları; 'Tofaş Kartal', 'Tofaş Şahin', 'Tofaş Doğan' 2022 modelleriyle piyasa çıkıyor.

Edinilen bilgilere göre Türkiye'nin gözdesi olan Tofaş Şahin modeli Mısır ve Etiyopya'da üretim bandına çıkacak. Mısır ve Etiyopyada üretime geçecek olan Tofaş Şahin  bazı iddialara göre 2022 Eylül ayının sonlarında Türkiye’de de satışa çıkacak.

Elektrikli olarak üretilecek

Yeni nesil 2022 model Tofaş Şahin elektrikli olarak üretilecek ve satışa da o şekilde çıkacak. Başka versiyon seçeneklerine dair bilgiler ise henüz belirlenmedi. Hali hazırda fosil yakıtlardan elektrikli yakıtlara bir geçiş söz konusu. Bu geçişi fırsata çevirmek isteyen yetkililer yeni nesil Şahin’in elektrikli motorla gelmesi kararını aldı. Elektrikli motor seçeneğiyle satışa çıkacak olan yeni nesil Tofaş Şahin için çalışmaların şimdiden başladığı bildiriliyor.

Fiyatı beklenenin altında

Yeni Tofaş Şahin için klasik tasarımın dışına çıkılacağı ve daha sportif bir görüntü kazanacağı belirtildi. 2022 model Tofaş Şahin ile ilgili fiyat iddiası daha çok gündem etkisi yaratacak gibi duruyor. Yeni elektrikli modelin fiyatına dair ilk iddia ise tam bomba. İddialara göre Tofaş Şahin fiyatı versiyon seçenekleri göz önünde bulundurularak 170 bin TL gibi bir fiyata satılacak. Ancak bu fiyat elektrikli versiyon seçeneği yer almayacak. Yakın zamanda bu Yeni nesil Tofaş’la ilgili yetkililer açıklama yapacak.

Umut Demirden – İstanbul Gündemi