KARTAL BELEDİYESİ, METRUK BİNALARIN YIKIMINA DEVAM EDİYOR

SULTANGAZİ'DE KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI

SULTANGAZİ’DE STRATEJİK PLANA MECLİS ONAYI

BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

ZEYTİNBURNULU GENÇLER TARİHİN İZİNDE

Zeytinburnu’ndaki liselerin son sınıfında okuyan binlerce öğrenci, Zeytinburnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğinde başlatılan “Gençlik Tarihin İzinde’ aktivitesiyle, ilçedeki tarihi mekânları ve belediyeye ait birimleri tanıyor.

Zeytinburnu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü “Gençlik Tarihin İzinde” gezileri başladı. Zeytinburnu’ndaki liselerin son sınıf öğrencilerinin davet edildiği gezilere, ilçedeki tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra belediye ait birimlere de ziyaretler düzenleniyor. Böylelikle gençler kendi ilçelerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Sabah okullarından otobüslerle alınan gençler, gezi güzergâhı boyunca; Belediye Binası, AKDEM, ZKSM, Merkezefendi Bilgi Evi ve Aşevi, Balıklı Rum Manastırı, Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Nağmedar, Merkezefendi Camii, Yenikapı Mevlevihanesi ve Panorama 1453’ü ziyaret ediyorlar. Buralarda kurum ve mekânlarla ilgili olarak görevliler tarafından bilgilendirme yapılan öğrencilere, çay ve yemek ikramının yanı sıra, ‘Zeytinburnu Rehberi’, kalem ile kalemlik hediye ediliyor. Yaklaşık 6 saat süren gezi, öğrencilerin otobüslerle okullarına bırakılmasıyla son buluyor.

ARISOY: “GENÇLER YAŞADIKLARI İLÇEYİ YAKINDAN TANIYORLAR”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnululara aidiyet duygusunu kazandırmak amacıyla böyle bir gezi düzenlediklerini belirterek, “’Gençlik Tarihin İzinde’ diyerek, gençlerimize medeniyetlerin kucak kucağa yaşadığı Zeytinburnu’nun tarihi değerlerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Ayrıca belediyemize ait birimlere yapılan ziyaretlerle de gençlerimiz, gerçekleştirdiğimiz hizmetler hakkında detaylı bilgi sahibi oluyorlar.” dedi.​