REİS BEY ZEYTİNBURNU KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE SAHNE ALIYOR

ATAŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN FUTBOL TAKIMI YENİ SEZONU AÇIYOR

EYÜPSULTAN’DA ERKEKLERE ÖZEL FİTNESS DERSLERİ

BEŞİKTAŞ’TA ‘PEMBE BİR GÜN’ ETKİNLİĞİ BEBEK PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ!

BEYLİKDÜZÜ’NDE ÜSTÜ KAPALI BANK SAYISI 120’YE ÇIKTI

KARTAL BELEDİYESİ, METRUK BİNALARIN YIKIMINA DEVAM EDİYOR

SULTANGAZİ'DE KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI

ZEYTİNBURNU SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN YÜRÜYOR

Zeytinburnu Belediyesi’nin parkları yenilemesiyle birlikte başlattığı 'Sağlıklı Hayat İçin Yürüyüş' programının ikincisi Dr. Ziya Gün Parkı’nda yapıldı.

İlçe sakinleriyle birlikte yürüyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Zeytinburnu’nun tam ortasındaki askeri lojmanları yıkarak, hemşehrilerimize büyük bir ‘Millet Bahçesi’ kazandıracağız" dedi.  

Zeytinburnu Belediyesi, ilçe sakinlerinin güne sporla başlaması için park yenileme çalışmalarına hız kazandırdı. Yenileme çalışmalarının yanı sıra ‘Sağlıklı Hayat için Yürüyüş’ programını da başlatan Zeytinburnu Belediyesi, Merkezefendi Parkı’nın ardından yenileme çalışmaları biten Dr. Ziya Gün Parkı’nda da bir yürüyüş aktivitesi gerçekleştirdi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve ekibi, sabanın erken saatlerinde, parkta spor aktivitesine çıkarak vatandaşları sağlıklı yaşam için yürüyüşe davet etti.

BAŞKAN ARISOY: “SAĞLIK İÇİN HEP BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

Zeytinburnu’ndaki parkların yenileme çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Parklarımız kullanıldıkça eskiyor doğal olarak. İlk olarak Zeytinburnu’ndaki en büyük alana sahip Merkezefendi Parkımızı yeniledik. Bütün aksamlarını, yürüyüş parkurlarını, çocuk oyun alanlarını yeniledik. Yeni ağaçlar diktik. Bugün de, burada hemşehrilerimizle birlikte yürümek için yenilemesi biten Dr. Ziya Gün Parkı’mızdayız. Bu parklarımızı yenilerken de haftada bir günümüzü, toplu yürüyüş programımıza ayırdık.” dedi.

“HAREKET HAYATIMIZIN İÇİNDE OLMALI”

"Hareketi hayatımıza dâhil etmemiz lazım" diyerek konuşmasına devam eden Başkan Arısoy, “Hemen her parkımızda yürüyüş parkuru var. Buralarda yürümeyi alışkanlık haline getirmek istiyoruz. Yürüyüş sağlığımız için çok önemli. Hepimiz için çok önemli. Bu toplu hareketle konuya dikkat çekmek istiyoruz aslında. Güne sabah yürüyüşüyle başlarsak hayatımız daha enerjik ve sağlıklı olur, dolayısıyla hayata daha güzel bakarız diye düşünüyoruz. İnşallah hem parkları yenilemeye hem de hemşehrilerimizle birlikte yürümeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“MİLLET BAHÇESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

Dr. Ziya Gün Parkı’nın Türkiye’nin ilk kiralık parkı olduğunu hatırlatan Başkan Arısoy, “Bugün yürüdüğümüz parkımız Türkiye’nin ilk kiralık parkı. Burası tüzel kişiliğe ait bir mekân ve planlı bir yeşil alan. Kamulaştırılamayınca bizden önceki belediye başkanımız sağ olsun burayı Türkiye’nin ilk kiralık parkı olarak hizmete soktu. Önümüzdeki dönemde Zeytinburnu’nun tam ortasındaki askeri lojmanları yıkarak, hemşehrilerimize büyük bir Millet Bahçesi kazandıracağız. Onun için de yıkımlara önümüzdeki ayın başından itibaren başlıyoruz. Millet Bahçemizi de Zeytinburnu’nun en büyük yeşil alanı olarak hemşehrilerimizin ​hizmetine sokmak inşallah bize nasip olacak.” ifadelerini kullandı.