BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

ÜMRANİYE’DE BİNLERCE KİŞİYE AŞURE İKRAM EDİLDİ

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen aşure pişirme programında binlerce kişiye aşure dağıtıldı.

Paylaşmanın, kardeşliğin ve bereketin simgesi olan aşure; bu yıl da Ümraniye Belediyesi tarafından özenle hazırlanan kazanlarda kaynamaya başladı. İlahi rahmet ve bereket ayı olan Muharrem Ayı’nda ustalar tarafından hazırlanan aşureleri tatmak isteyen vatandaşlar Alemdağ Caddesi’ne akın etti. Aşure dağıtım programına AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mihrimah Belma Satır ve Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, cem evi temsilcileri, STK temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı. Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan program Sufi Devran Topluluğu’nun ilahileriyle devam etti.

BAŞKAN YILDIRIM: ‘‘KARDEŞLİĞİMİZE, BİRLİĞİMİZE VE DİRLİĞİMİZE DİKKAT ETMEMİZ LAZIM’’

Aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Muharrem ayının öneminden bahsederek, Ümraniye’deki camilerde 60 bin kişiye aşure dağıtılacağının bilgisini verdi. Başkan İsmet Yıldırım, “Başta sevgili Peygamberimizin torunu İmam Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bir daha böyle hadiselerin vuku bulmaması için kardeşliğimize, birliğimize ve dirliğimize dikkat etmemiz lazım. İslam coğrafyası netameli bir coğrafya. Bizim, bizden başka dostumuz yok. Bizim de bu minval üzerinde hareket edip, kardeşliğimize değer vermemiz gerekir. Aşure ayımız mübarek olsun. Bereket getirsin.” diye konuştu.

Program, yapılan duanın ardından Başkan İsmet Yıldırım ve protokolün aşure kazanların başına geçerek vatandaşa aşure ikram etmesiyle son buldu.