ULU ÖNDER ATATÜRK BAYRAMPAŞA'DA TÖRENLERLE ANILDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayrampaşa’da da düzenlenen törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Bayrampaşa’da düzenlenen programlarla anıldı. Anma programları, ilk olarak Suat Terimer Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Daha sonra saat dokuzu beş geçe çalan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Törene Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Yaşar Kaba, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek, STK temsilcileri, meclis üyeleri ile ilçedeki gaziler, okul müdürleri, eğitimciler, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İkinci anma program ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde ilçe protokolünün ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Buradaki programda öğrenciler çeşitli gösteriler sergiledi ve Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi.