BEŞİKTAŞ’TAKİ CAMİLER 29 MAYIS İÇİN DEZENFEKTE EDİLİYOR

BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ 1 YAŞINDA

Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Merkezi’nin hizmete açılışının 1. yıl dönümü vatandaşların yoğun katılımıyla kutlandı.

Kutlamaya Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri, Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören öğrenciler ve aileleri, Üsküdar Üniversitesi öğrencileri ve çok sayıda Üsküdarlı katılım sağladı.

Başkan Türkmen, "Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezi olan Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezimizin 1. yılını kutluyoruz. Bu güzel günde burada bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. Üsküdar’a başarıyla hizmet veren, Üsküdarlıların sahip çıktığı, Türkiye’ye model olmuş bu güzel merkezimizle duyduğumuz gururu bu başarının gerçek sahipleriyle siz Üsküdarlılarla sizinle paylaşmak istedik. Bizim bütün projelerimizin temelinde sevgi ve insan onuruna yakışan hizmet anlayışı vardır. Bu merkezimiz işte bu duyguların üzerinde yükseldi. Burada, engelli yurttaşlarımız için yeni bir dünya kurduk. Terapi, eğitim, sosyalleşme, rehabilitasyon, danışmanlık, özel bakım, konaklama gibi hizmetlerimiz var. 10.000 m2 kapalı, 3.000 m2 açık alana sahibiz. Dünya standartlarında hizmet veriyoruz. Unutmayın nüfusumuzun yüzde 7’si engelli ve ne zaman ne olacağını asla bilemeyeceğimiz için hepimiz bir engelli adayıyız. Üsküdarlılar olarak şehrimizdeki engellilerin hayatını kolaylaştırmak hepimizin görevi. Biz bu merkez ile model olmaya devam edeceğiz. Mutluluk kaynağı olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Türkmen Yaşam Merkezi öğrencileri ile birlikte pasta kesti.Etkinlikte engelli vatandaşlar hem geleneksel dans gösterileri düzenledi hem de birbirinden farklı şarkılarla katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Yoğun katılımın yaşandığı kutlamada, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan resimler ve ürünler için sergi düzenlendi. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen stantları dolaşarak engelli öğrencilerin ürettiği ürünleri inceledi ve gençlerle fotoğraf çektirdi.