TÜRK KIZILAYI ÜMRANİYE’DE KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

Türk Kızılayı olarak her yıl olduğu gibi bu yılda vekaletle kurban bağışı aldıklarını belirten Türk Kızılayı Ümraniye Şube Başkanı Cemali Ergül, vekaletle kurban kestirmek isteyen herkesi Türk Kızılayı Ümraniye Şubesi’ne davet etti.

Türk Kızılayı Ümraniye Şube Başkanı Cemali Ergül, kurban bağışlarını Ümraniye Türk Kızılayı’na beklediklerini söyledi. 2020 yılı kurban bağış bedelinin yurt içi 1050 TL, yurt dışı 850 TL olduğunu ifade eden Başkan Ergül, ‘‘Kurban vekâletlerinizi Türk Kızılayı’na vererek, yardıma muhtaç kişilere yardım eli uzatabilirsiniz. İslami usullere ve dini vecibeler gözetilerek, hijyen kurallarına uygun kesim hizmeti yapılıyor.’’ dedi.

Türk Kızılayı’nın kurban bereketini yıl boyu yaşatacağını ifade eden Ergül, “Yurt içinde Kızılay'a bağışlanan kurbanlar din görevlileri eşliğinde, noter huzurunda, veteriner hekim gözetiminde İslami usullere göre Et ve Süt Kurumu işbirliği ile kesilmekte ve kesilen kurban etleri et konserve şeklinde yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.” şeklinde konuştu.