BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

SULTANGAZİ’YE 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Sultangazi’de görüntü kirliliği oluşturan havai hatları yer altına alma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un girişimleriyle BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş) tarafından başlatılan çalışmalar ile ilçe genelinde yaşanan elektrik kesintilerinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

“Işıl Işıl Bir Sultangazi” sloganı kapsamında yapılan aydınlatma ve elektrik direklerini yenileme çalışmalarına havai hatların yer altına alınması da eklendi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş) ile yaptığı görüşmelerin ardından bölgede çalışmalar başlatıldı. Proje kapsamında Cumhuriyet Mahallesine trafo merkezi de tesis edilecek. Böylece mahallenin enerji sıkıntısı giderilmiş olacak. Ayrıca iki ayrı noktada yapılacak olan Elektrik Dağıtım Merkezi, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan elektrik kesintisinin de önüne geçecek.

2 AYRI ELEKTRİK DAĞITIM MERKEZİ KAZANDIRILACAK

Sultangazi’ye 10 milyon lira değerinde 7,5 kilometrelik 2 ayrı elektrik dağıtım merkezi kazandırılacak. Projenin 6,8 kilometrelik kısmı tamamlandı. Cumhuriyet Mahallesi Hendek Sokak’ta devam eden havai hatların yer altına alınması kısa sürede tamamlanarak çalışmaların diğer mahallelerde de devam etmesi planlanıyor.

İlçede yapılan altyapı hizmetlerinin önemine dikkat çeken Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Daha güzel bir Sultangazi’ye kavuşmak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Alt yapıdan üst yapıya, çevreden yeşil alana kadar pek çok projeyi hayata geçiriyoruz. Bu çalışmaları yaparken ilgili kurum ve kuruluşlarımızın görüşlerini alarak hizmeti en hızlı şekilde gerçekleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Havai hatların yer altına alınma çalışmasında bizlere destek veren BEDAŞ ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Havai hatların yer altına alınmasının ardından proje kapsamında eski direklerin yerine modern aydınlatma direklerinin konulması da sağlanacak.