BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

SULTANGAZİ’DE ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER BULUŞTU

Sultangazi Belediyesi, ilçe Kaymakamlığı ile birlikte “19 Eylül Gaziler Günü” kapsamında şehit yakınları ve gazileri bir araya getirdi.

Sultangazi Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı, 19 Eylül Gaziler Günü’nde şehit ve gazileri anma programı düzenledi. Kaymakamlığın önündeki Atatürk anıtına çelenk bırakma töreninin ardından Sultangazi Belediyesi Nikah ve Düğün Sarayı’nda şehit yakınları ve gaziler ağırlandı. Şehitler için Kur’an tilaveti okundu, dualar edildi. Malazgirt’te Anadolu’nun kapılarını açan, Çanakkale’de yüzyıllarca konuşulacak bir destan yazan ve 15 Temmuz darbe girişiminde vatanı için göğsünü siper eden kahramanlar şükranla anıldı.

BAŞKAN DURSUN: ‘‘KİMSENİN BİZİ BÖLMEYE GÜCÜ YETMEZ’’

Programa; Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, ilçe siyasi parti temsilcileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Programda konuşan Başkan Dursun, şehit ve gazilik unvanının maddi değerle ölçülemeyeceğini söyledi. Dursun, “Bu topraklarda huzur ve güvenle yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza minnettarız. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Biz bir olduğumuz sürece kimsenin bizi bölmeye gücü yetmez.” dedi.

Başkan Dursun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz gecesi milletimiz tek yürekti. Halkın kahramanca duruşu sayesinde darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Hainler emellerine ulaşamadı. O gece Sultangazili 4 vatandaşımız şehitlik mertebesine ererken, 19 vatandaşımız da gazi oldu.” Başkan Dursun, Sultangazi genelinde 65 şehidin ve 175 gazinin bulunduğunu da belirtti.

Programda İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar da konuştu. Şehit yakınları ve gazilerle her fırsatta bir araya gelmeye özen gösterdiklerini belirten Kalkar; “Şehitlik nurdur, gazilik onurdur. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için gurur kaynağıdır.” dedi. 

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, gazilerle tek tek ilgilendi, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi