SİVAS KATLİAMINDA HAYATINI KAYBEDEN 33 AYDIN BEŞİKTAŞ’TA ANILDI

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sivas Katliamı’nın 27. Yıl dönümünde, katliamda yitirilen 33 Can’ı, Beşiktaş Cemevi ve Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bulunan Unutmamak Müzesi’nde katıldığı iki ayrı etkinlikle andı.

Sabah saatlerinde Beşiktaş CemEvi’ne gelen Rıza Akpolat’ı cemevi yetkilileri karşıladı. Akpolat, 27 yıl önce bugün Sivas’ta bulunan Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydın ve sanatçının fotoğraflarının bulunduğu ve mumların yakıldığı yere karanfil bıraktı.

Beşiktaş Cemevi’nden ayrıldıktan sonra Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ne geçen Rıza Akpolat, burada bulunan Unutmamak Müzesi’ni gezerek yetkililerden, müzede sergilenen eserler hakkında bilgi aldı.  Sivas Katliamı temalı ve 33 çağdaş sanatçının kendileri tarafından bir bölümü yakılmış eserlerinin sergilendiği müzedeki incelemelerinin ardından ziyaretçilere açılan defteri imzalayan Akpolat duygulu anlar yaşadı.

Ayrıca konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Rıza Akpolat, “Sivas Katliamı’nın yüreğimizdeki acısı dinmez, bu yara kapanmaz. Madımak’ta yaşanan vahşeti ve yitirdiğimiz 33 canı unutmamak boynumuzun borcu. Onları saygıyla anıyor ve sizleri Unutmamak Müzemize davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.