EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

BAŞKAN ÖZTEKİN BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN AKPOLAT VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

ŞİŞLİ’DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Şişli Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını karantina sürecine uygun olarak kutladı.

Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a çıkma planını, çalışma arkadaşları ile birlikte Şişli’deki evinde yaptı. Millî mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı Şişli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, coşku ile kutlandı.

Şişli Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını, karantina sürecine uygun olarak gerçekleştirdi.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl kutlamaları kapsamında bando takımı, 19 Mayıs günü, saat 12.00’den başlayarak 17.00’ye kadar, üstü açık araçlarla Şişli sokaklarını dolaştı. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de sesli anons aracı üzerinde katıldığı kutlamalara, Şişlili komşular, pencere ve balkonlardan eşlik etti. Başkan Keskin, kutlamalar öncesi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a gidişinde önem rol oynayan, Bandırma Vapuru’nun Kaptanı İsmail Hakkı Durusu’nun Feriköy Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etti.

BAŞKAN KESKİN: “BAYRAM NEŞESİNİ BALKONLARA TAŞIDIK”

Keskin, " Hatırlanacağı üzere Ulu Önder Atatürk, milli mücadele kararını Şişli’deki evinde almıştı. Millî mücadele ile simgeleşmiş bir ilçenin belediye başkanı olmak, beni ziyadesiyle gururlandırıyor.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Covid-19 salgını nedeniyle maalesef tüm halkımızın katılımıyla caddelerde kutlayamadık.  Şişlili komşularımız, ilk defa bir 19 Mayıs’ı evde geçirecek. Biz onların bayram neşesinden mahrum kalmalarını istemedik.  O yüzden bando takımımızla her bir mahalleyi teker teker gezerek, 19 Mayıs’ın 101. yılında onlara unutulmaz bir bayram yaşattık.” dedi.