BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

ŞİŞLİ BELEDİYESİ’DEN PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKACAK 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN DESTEK!

Şişli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle geçirilen zor günlerde 65 yaş üstü kıdemli sakinlerine olan desteğini ara vermeden sürdürüyor.

10 Mayıs Pazar günü, sokağa çıkacak 65 yaş ve üzeri Şişlili komşuların eldiven ve maske ihtiyaçları, caddelerde görevli olan belediye yöneticileri ve çalışanları tarafından karşılanacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle, yaklaşık 2 aydan bu yana sokağa çıkma kısıtlılığı bulunan, 65 yaş ve üzerinin sokağa çıkma kısıtlığı 10 Mayıs Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 arasında esnetiliyor. Şişli Belediyesi yöneticileri ve çalışanları, 65 yaş ve üzeri komşuların nefes alma zamanında yanlarında olacak.  Sokağa çıkacak 65 yaş ve üstü komşuların ihtiyacı olan maske ve eldivenler, koruyucu tulumlarının üzerinde “Sizin için buradayım. Benden maske ve eldiven alabilirsiniz” yazılı belediye yöneticileri ve çalışanları tarafından dağıtılacak. Şişli Belediyesi, koronavirüs salgını bitene kadar, komşularıyla dayanışma içinde olmaya devam edecek.

BAŞKAN KESKİN: “DAYANIŞMA RUHU İLE HAREKET EDİYORUZ”

65 yaş ve üzeri vatandaşlara koronavirüs salgını döneminde destek olduklarını kaydeden Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin şöyle konuştu: “Bu süreçte Şişli halkının taleplerini, özellikle 65 yaş üzeri ve sokağa çıkamayacak durumda olan komşularımızın isteklerini önemsiyoruz. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımların yerine hızlı bir şekilde ulaşması konusunda hassasiyetle çalışıyoruz.

Koronavirüsün ülkemizde de yaygın bir hâl almasının ardından, 65 yaş ve üstü ile engelli komşularımızın ihtiyaçlarını kesintisiz olarak karşılamaya başladık. Bu kapsamda daha önceden de “Evde Bakım” hizmeti vermiş olduğumuz 542 komşumuza, öğlen ve akşam olmak üzere günde iki öğün sıcak yemeği kapılarına kadar götürmeye başladık. Büyük bir dayanışma ruhuyla hareket ederek, 444 31 12 numaralı Komşu Masa Hattı’nı arayan 65 yaş ve üzeri Şişli sakinlerine,  hasta nakil, sıcak yemek, erzak yardımı,  dezenfekte- ilaçlama,  evcil hayvanları gezdirme-bakım, alışveriş, ilaç ve ulaşım hizmetlerini kesintisiz veriyoruz. Tüm belediye ekibi olarak, 7 gün 24 saat komşularımız için çalışıyoruz. Öncelikle, komşularımızın evlerinde kalmalarını ve mecbur olarak dışarı çıktıklarında ise sosyal mesafeyi korumalarını istiyoruz. Hep beraber alacağımız önlemlerle, bu günleri aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Sağlıklı günlerde komşularımızla yeniden kucaklaşacağız.”