ÇEKMEKÖY’DE KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

BEŞİKTAŞ’TA MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

İMAMOĞLU, MELEN BARAJI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

HANÇERLİ: ‘‘AVCILAR HALKI SAHİLDE DENİZE GİRECEK’’

ÇALIK, MUHTARLARI KAHVALTIDA AĞIRLADI

İMAMOĞLU: "HAYDARPAŞA GEREKÇESİ KOMİK"

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ‘SIFIR ATIK KONGRESİ’NE KATILARAK SUNUM YAPTI!

ŞİLE BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Şile Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 4/D'li Taşeron İşçiler (KHK) ile kadrolu olan 256 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Hak-İş Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan imzalanan sözleşme törenine KHK’lı personel, belediye ve sendika temsilcileri de katıldı.

BAŞKAN OCAKLI: ‘‘VERİLEN HER EMEK, AKITILAN HER ALIN TERİ KUTSALDIR’’

Toplu İş Sözleşmesi töreninde konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Ocaklı, “Mevcut kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin gayreti ile belediyemizi daha ileri taşıyacağız. Her bir arkadaşımızın alın terine sahip çıkarak karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız. Verilen her emek ve alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmeniz hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

ARSLAN: ‘‘1 MİLYON İŞÇİ KADROLU OLDU’’

Törende konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, ‘‘Önümüzdeki yıldan itibaren bu toplu sözleşme sistemi de tamamen kadrolu arkadaşlarımızın sistemiyle beraber yürüyecek. Esas olan şudur; sizler Şile Belediyesi'nin kadrolu işçisi oldunuz. Sizler belediyenin çalışanlarısınız. Bu tarihi bir dönüşüm ve reformdur. Bu reformun mimarı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Şu anda 80 milyonluk ülkemizin belediyeler, özel idareler, bakanlıklar ve KİT'lerde toplam kadrolu çalışan sayımız 180 bindir. Biz taşeron mevzuatıyla ilave 1 milyon kamuya kadrolu işçi kazandırdık.” dedi.