TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ

AKOM’DAN İSTANBUL’A YAĞIŞ UYARISI

İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

SARIYER’DE ÇOCUKLAR 29 EKİM'İ COŞKUYLA KUTLADI

Sarıyer İz Hareketi, Cumhuriyetin 96. yıl dönümünde Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde 3. Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği düzenledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla salonu dolduran minikler, 29 Ekim’i tiyatro, oyun ve gösterilerle kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümünde bayram coşkusu tüm Sarıyer’i sardı. Sarıyer İz Hareketi de çocuklar için Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde 3. Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Şenliği düzenledi. “Geleceğe iyi bir iz bırakıyoruz” sloganıyla yola çıkarak sosyal ve ekonomik alanda çalışmalar yürüten İz Hareketi, hazırladığı birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocuklara hem cumhuriyetin önemini anlattı hem de keyifli bir gün geçirmelerini sağladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı etkinlikte çocuklar cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

BAŞKAN GENÇ: ‘‘CUMHURİYET BİR YAŞAM BİÇİMİ’’

Etkinliği hazırlayan İz Grubu’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bugün Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için geldik. İz Grubu artık bizimle özdeşleşti. Burada olmak, bu sahneye çıkmak çok önemli. Cumhuriyet bir yönetim biçimi ve cumhuriyet olmasaydı şu an hiçbirimiz burada olmazdık. Çünkü cumhuriyet aynı zamanda bir yaşam biçimi.” dedi.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Ülkemiz için en önemli günlerden biri olan Cumhuriyet Bayramı’nın coşkulu bir şekilde kutlandığı şenlik, BKM Çocuk Atölyesi’nin performans gösterisiyle başladı. Şenlik,  stand-up dan halk oyunları gösterilerine tiyatrodan perküsyon gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli etkinliklerle sahne oldu. Gün boyunca doyasıya eğlenen çocuklara etkinlik sonunda çeşitli hediyeler verildi.