HAYDAR ALİYEV SARIYER’DE ANILDI

KAĞITHANE’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN BELEDİYE VE VATANDAŞ EL ELE VERDİ

İBB’YE TEKNOLOJİ ÖDÜLÜ

EYÜPSULTAN’DA ÖNCE EĞİTİM SONRA TATBİKAT

EYÜPSULTAN’DA BU KIŞ DA ISINAMAYAN EV KALMAYACAK

ATAŞEHİR’DE ATIK PİL TOPLAYAN KAZANIYOR

BAŞKAN HANÇERLİ TAHTAKALE MAHALLESİ’NDE HALKLA BULUŞTU

SANCAKTEPE’DE SİTE SAKİNLERİNE SIFIR ATIK VE DEPREM BİLGİLENDİRİLMESİ

Sancaktepe Belediyesi tarafından ilçede bulunan site sakinlerine yönelik “Site Yöneticileri İstişare” toplantısında katılımcılara sıfır atık ve deprem konularında bilgiler verildi.

Afet bilincini ve farkındalığını, ilçede yaşayan her yaştan bireye benimsetmek misyonu ile hareket eden Sancaktepe Belediyesi, ilçe genelinde bulunan site yöneticilerine olası deprem anında yapılması gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, ülkemizin bir deprem kuşağında yer aldığını ve her bireyin deprem konusunda bilinçlendirilerek bu gerçekle yaşamını sürdürmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Döğücü, deprem öncesinde evde alınması gereken önlemler, acil durum çantasının hazırlanması, aileniz ile deprem sırası ve sonrasında yapacaklarının planlaması, Güvenlik kontrollerinin yapılması, düşebilecek eşyaların sabitlenmesi, yangın söndürme ekipmanlarının kontrol edilmesi, ve deprem çantası hazırlanmasının önemini katılımcılara anlattı.

Programda ayrıca Başkan Döğücü, Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız ile birlikte yeni dönemde özellikle sıfır atık projesi kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda Sıfır Atık Projesi'nin önemine ilişkin açıklamalara ve Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkıya vurgu yapan Başkan Av.Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediyesi olarak sıfır atık projesine tam destek sunduklarını ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına çalışmaya devam edeceklerini söyledi.