BAŞKAN ÇALIK’TAN ÇOCUKLARA MECLİS ODASI MÜJDESİ

BEYLİKDÜZÜ’NDE HER MAHALLEYE BİR KREŞ PROJESİNDE TEMEL ATILDI

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN MİNİKLERE ARA TATİL ŞENLİĞİ

BAŞKAN GENÇ: ‘‘BİRLİKTE YAŞAMA SANATINI BAŞARABİLMELİYİZ” 

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KARTAL’DA KUTLANDI

ESENYURTLU ÇOCUKLAR 'HAZİNE ADASI'NDA EĞLENECEK

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ARA TATİLİ HEDİYESİ

SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK PROJESİ’NE TAM DESTEK

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen '2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'ne katıldı.

'Güçlü Ekonomi ve Yeşil Bir Doğa İçin' teması ile gerçekleştirilen fuar İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Sıfır Atık Projesi'nin önemine ilişkin açıklamalara ve Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkıya vurgu yapılan programın ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Av.Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediyesi olarak sıfır atık projesine tam destek sunduklarını ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

BAŞKAN DÖĞÜCÜ: ‘‘GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIMIZ EN BÜYÜK MİRAS ÇEVREDİR’’

Sıfır Atık Projesi’nin, ülkemizin yarınlarına daha iyi bakabilmek, biyo çeşitliliği koruyabilmek için çok dikkate alınması gereken bir proje olduğunu belirten Başkan Döğücü, “Sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Gelecek nesillerimize daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakmak hepimizin görevidir. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras çevredir. Doğa üzerinde her istediğimizi tatbik edemeyiz. Doğayla iç içe büyüyen, doğal güzelliklerini koruyan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Çok şükür ilçemizde de sıfır atık projesine destek sağlayacak pek çok çalışmaya imza attık." dedi.

Emine Erdoğan ile birlikte Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan stanttı da gezerek yetkililerden bilgi alan Başkan Döğücü, “Bu vesileyle projeye öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.