ÜMRANİYE ZABITASINDAN KAFE VE RESTORANLARA YENİ NORMAL HAYAT DENETİMİ

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

BAĞCILAR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ PANDEMİDE ONLARCA KİŞİYE EKMEK KAPISI OLDU

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ORTAKÖY’DEKİ TARİHİ HAMİDİYE ÇEŞMESİ’Nİ ONARDI

BAŞKAN YILDIRIM, 8. FETİH KUPASI’NDA MADALYA ALAN SPORCULARI KABUL ETTİ

BAĞCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK BÖLGE SAYISI 10’A ÇIKTI

BAŞKAN İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”

SANCAKTEPE BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK PROJESİ’NE TAM DESTEK

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen '2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'ne katıldı.

'Güçlü Ekonomi ve Yeşil Bir Doğa İçin' teması ile gerçekleştirilen fuar İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Sıfır Atık Projesi'nin önemine ilişkin açıklamalara ve Türkiye ekonomisine sağlayacağı katkıya vurgu yapılan programın ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Av.Şeyma Döğücü, Sancaktepe Belediyesi olarak sıfır atık projesine tam destek sunduklarını ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak adına çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

BAŞKAN DÖĞÜCÜ: ‘‘GELECEK NESİLLERE BIRAKACAĞIMIZ EN BÜYÜK MİRAS ÇEVREDİR’’

Sıfır Atık Projesi’nin, ülkemizin yarınlarına daha iyi bakabilmek, biyo çeşitliliği koruyabilmek için çok dikkate alınması gereken bir proje olduğunu belirten Başkan Döğücü, “Sağlıklı bir çevrede yaşamak hepimizin hakkı. Gelecek nesillerimize daha sağlıklı daha yaşanabilir bir çevre bırakmak hepimizin görevidir. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras çevredir. Doğa üzerinde her istediğimizi tatbik edemeyiz. Doğayla iç içe büyüyen, doğal güzelliklerini koruyan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Çok şükür ilçemizde de sıfır atık projesine destek sağlayacak pek çok çalışmaya imza attık." dedi.

Emine Erdoğan ile birlikte Sancaktepe Belediyesi tarafından kurulan stanttı da gezerek yetkililerden bilgi alan Başkan Döğücü, “Bu vesileyle projeye öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendiye teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.