İBB ARAÇLARI 1 HAZİRAN’DA TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK

BAĞCILAR’DA 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK OLAN SOSYAL TESİSLER TEMİZLENDİ

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU VE BAŞKAN AKPOLAT BEŞİKTAŞ’TA İNCELEMELERDE BULUNDU

ÇEKMEKÖY’DE CUMA NAMAZI SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN KILINDI

VATANDAŞLAR 2,5 AY SONRA CUMA NAMAZI İÇİN EYÜPSULTAN’A KOŞTU

İMAMOĞLU, “FATİH SULTAN MEHMET’İN ANITINI KENTE KAZANDIRACAĞIZ”

BAĞCILAR’DA 2,5 AY SONRA İLK CUMA NAMAZI STADYUMDA KILINDI

SALGINDA KAPATILAN MİLLET BAHÇESİ ÜMRANİYELİLERE HAZIRLANIYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge gereği kapatılan Ümraniye Millet Bahçesi yapılan yeniliklerle vatandaşlar için hazırlanıyor.

Ümraniyeliler için önemli bir yaşam merkezi haline gelen Ümraniye Millet Bahçesi koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ziyarete kapatılmıştı. Bu süreçte çalışmalarına hız veren Ümraniye Belediyesi ekipleri, Millet Bahçesi'nde yenilikler yaptı. Bahçeye mini golf sahaları ile refleksoloji parkuru eklenirken, vatandaşlar özel olarak hazırlanan bu parkurda çıplak ayak ile yürüyerek ayak tabanlarına masaj yapacak.

ET PİŞİRME ÜNİTESİ ÇOĞALTILDI

Millet bahçesindeki bu çalışmaların yanında daha önceki doğalgazlı et pişirme ünitelerine ek olarak iki adet daha et pişirme ünitesi eklendi. Millet bahçesinin içerisinde bulunan eski ahşap oturma alanları da kaldırılarak yerine yenileri yapıldı. Vatandaşların gelemediği bu süreçte, millet bahçesinin genel bitki ve yeşil alan bakımlarının yanı sıra temiz ve pis su alt yapı çalışması ile dere ıslah çalışması da gerçekleştirildi.

İçerisinde bulunan bisiklet ve koşu parkurları ile sporseverlere de hitap eden Ümraniye Millet Bahçesi, bu süreçte eklenen mini golf sahaları ve yeni yapılan basketbol sahası ile ayrı bir güzellik kazandı. Ayrıca bu çalışmalar sırasında iki adet mescit, şadırvan ve tuvaletler de millet bahçesinin içerisinde yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Millet bahçesinin içerisinde şuan sosyal tesis inşaatı sürerken, otoyoldan gelen araçların sesini kesmek için ses perdesi yapılıyor.