BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

PROF. DR. ACAR BALTAŞ, ÇOCUK YETİŞTİRMENİN PÜF NOKTALARINI ANLATTI

Gerçekleştirdiği etkinliklerle her kesimden insanın yaşamına dokunan Üsküdar Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen uzmanlarını İstanbullularla buluşturmayı sürdürüyor.

Psikolojinin insan ihtiyaçlarının ve yaşamsal sorunların giderilmesinde bir çözüm olduğunu gösteren çalışmalarıyla alanında öncü bir yaklaşım sunan Prof. Dr. Acar Baltaş, Üsküdar’da düzenlenen söyleşi aracılığıyla ebeveynlerle bir araya geldi. Prof. Dr. Acar Baltaş, söyleşisinde, ebeveynlere başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek konusunda bir yol haritası sundu. Uzman psikolog, çocukların gelişim süreci içerisindeki potansiyellerini ortaya çıkarmanın yollarını, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin püf noktalarını anlattı.

TÜRKMEN: ‘‘BU BİLGİLER ÇOCUKLARIMIZIN HAYATLARINDA DEĞİŞİM YARATIR’’

Söyleşi sonunda sahneye çıkaran Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Prof. Dr. Acar Baltaş’ın ekrana yansıttığı çok önemli bilgilerin katılımcılar tarafından fotoğraflarının çekilerek not alındığını gözlemlediğini aktararak “Sayın Prof. Dr. Acar Baltaş, bugün bizlerle çok değerli bilgiler paylaştı. Katılımcılarımız bu bilgileri özellikle kaydetmek istedi. İnşallah bu böyle kalmaz. Bu bilgiler çocuklarımızın hayatlarında değişim yaratır.” dedi.

Hilmi Türkmen, ebeveynlere seslenerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu söyleşi sonucunda sadece 3 tane çocuğun hayatının değiştiğini görmek bile, amacımıza ulaştığımızı gösterir. Belki de bugün burada verilen bilgilerin hepsini biliyorsunuz ama uygulama noktasında işler biraz değişiyor olabilir. İşte bugün bu söyleşi size uygulama açısından bir yol gösterici olacak, kılavuzluk edecek. Bu sayede hep birlikte başarılı ve mutlu bir nesil yaratmanın alt yapısını oluşturacağız”