GAZİOSMANPAŞA “GELECEĞE NEFES” OLACAK

GELECEĞE NEFES KAMPANYASIYLA PİRİNÇÇİ’YE 45 BİN FİDAN DİKİLDİ

BAYRAMPAŞALI ÖĞRENCİLER VE ENGELLİLER ‘GELECEĞE NEFES OLDULAR’

SARIYER’DE TOPLAM 13 BİN FİDAN DİKİLDİ

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SAĞLIK KONTROLÜ

ESENYURT’TA ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

ULUSLARARASI FEMİNİSTANBUL ŞİİR FESTİVALİ, KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

‘OKULA UYUM SÜRECİ VE OKUL FOBİSİ’ SEMİNERİ KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİ

Kartal Belediyesi, okula yeni başlayan çocukların yaşadıkları zorluklara karşı aileleri bilinçlendirmek için düzenlenen “Okula Uyum Süreci ve Okul Fobisi” konulu seminere ev sahipliği yaptı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere; Kartal Belediyesi Birim Müdürlerinin yanı sıra Kartal Belediyesi kreşlerinde görev yapan öğretmenler ile birlikte çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Öğr. Gör. Diğdem Enerem ve Öğr. Gör. Gülşah Aydın Yeşilyurt’un konuşmacı olarak yer aldığı seminerde; okul fobisinin nedenleri, belirtileri, nasıl anlaşılacağı ve okul fobisi yaşayan çocuklara karşı ailenin tutumunun nasıl olması gerektiği konuşuldu. Yaklaşık 2 saat süren seminerde okula yeni başlayan çocuklarda görülen okula uyum sorununun nasıl aşılacağı konusunda ailelere önemli bilgiler verildi. Seminerin sonunda ise soru cevap kısmına geçildi ve uzmanlar, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. 

İnteraktif şekilde devam eden seminerin ardından Kartal Belediyesi birim müdürleri, konuşmacılara verdikleri kıymetli bilgiler için teşekkür ederek, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdiminde bulundu.