BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

‘OKULA UYUM SÜRECİ VE OKUL FOBİSİ’ SEMİNERİ KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİ

Kartal Belediyesi, okula yeni başlayan çocukların yaşadıkları zorluklara karşı aileleri bilinçlendirmek için düzenlenen “Okula Uyum Süreci ve Okul Fobisi” konulu seminere ev sahipliği yaptı.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere; Kartal Belediyesi Birim Müdürlerinin yanı sıra Kartal Belediyesi kreşlerinde görev yapan öğretmenler ile birlikte çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Öğr. Gör. Diğdem Enerem ve Öğr. Gör. Gülşah Aydın Yeşilyurt’un konuşmacı olarak yer aldığı seminerde; okul fobisinin nedenleri, belirtileri, nasıl anlaşılacağı ve okul fobisi yaşayan çocuklara karşı ailenin tutumunun nasıl olması gerektiği konuşuldu. Yaklaşık 2 saat süren seminerde okula yeni başlayan çocuklarda görülen okula uyum sorununun nasıl aşılacağı konusunda ailelere önemli bilgiler verildi. Seminerin sonunda ise soru cevap kısmına geçildi ve uzmanlar, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. 

İnteraktif şekilde devam eden seminerin ardından Kartal Belediyesi birim müdürleri, konuşmacılara verdikleri kıymetli bilgiler için teşekkür ederek, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdiminde bulundu.