MEVLÜT UYSAL: “BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL´UN EN GÜZEL İLÇESİ OLACAK´´
Uysal, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik´in ev sahipliğinde Konyalı iş insanları ve Büyükçekmece´de oturan Konyalılarla, Konya mutfağının en güzel lezzetlerini sunan bir mekânda bir araya geldi.
Tarih: 13.3.2019 14:50:34/ 79okunma / 0yorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Büyükçekmece´de düzenlediği mitingin ardından 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına ara vermeden devam etti. Uysal, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik´in ev sahipliğinde Konyalı iş insanları ve Büyükçekmece´de oturan Konyalılarla, Konya mutfağının en güzel lezzetlerini sunan bir mekânda bir araya geldi.

UYSAL: ‘‘BUGÜNE KADAR YAPILMAYANLARI YAPACAĞIZ´´
Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildikten sonra ilçeyi adım adım gezdiğini belirten Başkan Uysal, “Mademki bir yarışa aday olduk kazanacağız. Büyükçekmece´de bugüne kadar yapılmayanları yapacağız. Büyükçekmece´yi İstanbul´un, ülkemizin en güzel yaşanılabilir ilçelerinden birisi yapacağız. Bu konuda iddialıyız.” diye konuştu.

 “Büyükçekmece´nin her yerinde bu kadar ciddi hizmet eksiklikleri olduğunu tahmin etmezdim” diyen Başkan Uysal, “Türkoba Mahallesi´ni gezdikten sonra da, ‘İstanbul´da böyle bir mahalle mi var?´ dedim” ifadelerini kullandı. Uysal şöyle devam etti: “Sayın Belediye Başkanımızla Marmara Belediyeler Birliği´nde birlikte çalışıyoruz. Kendisiyle Marmara Belediyeler Birliği´ndeki konuşmalarımız, ikili diyaloglarımız gayet iyiydi. Ben Hasan Bey´i diğer CHP´li belediyelerden daha farklı, hizmette ayrım yapmayan ve hizmet konusunda hassas birisi olarak hayal ederdim. Büyükçekmece´yi gezmeye başladığımda Türkoba Mahallesi´ni görünce, ‘İstanbul´da böyle bir mahalle mi var dedim?´ Büyükşehir Belediye Başkanı olarak düşündüm ve ‘evet var´ dedim. Orası da Avcılar Yeşilkent. Başka bir yer yoktur herhalde.”

‘‘MAHALLELER ARASINDA ULAŞIM BİLE PROBLEM´´

Büyükçekmece´nin önemli problemlerinden birinin de mahalleler arası ulaşım sorunu olduğunu ifade eden Başkan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şunları bunları yapacağız demeye gerek yok. Her şey yapılmalı. Yani şunları bunları yapacağız demeye gerek yok. Büyükçekmece İstanbul´un coğrafi olarak en güzel ilçesi. Belki de Türkiye´de bu kadar güzel bir ilçe yok. Güzel denilen ilçelerin bile ya gölü vardır ya da sadece denizi. Ama Büyükçekmece´de her ikisi birden var. Bu kadar güzel bir ilçeye hizmetler gelmeyince mahallelerin birbiri ile irtibatı yok. Bir mahallede oturan kişi başka bir mahalleye veya ilçe merkezine gidip gelmeye kalkıştığı zaman Büyükçekmece´nin merkezine mi gider yoksa bir ilçeye mi gider? Herhalde Büyükçekmece´nin merkezine gitmez. Ancak resmi bir işi varsa gider. Mahalleler arasındaki ulaşımı sorununu çözmek zor bir şey değil. Belde belediyeleri kapatıldığında, imar planlarını masa üzerine serip mahallelerin birbiri ile olan irtibatı bir şekilde sağlanması gerekiyordu. Bu konu ile ilgili bir çalışma yapılmamış. Biz Büyükçekmece´yi İstanbul´un en güzel ilçesi yapacağız diyorsak önce kendi içerisinde mahallelerini birbiri ile ve merkezle bağlamamız gerekiyor. Büyükçekmece´de oturan bir kişinin misafiri geldiğinde, ‘gezmek için başka bir yere gitmeye ne gerek var?´ diyebilmeli.”

‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ İSTANBUL´U ŞAHA KALDIRDI´´

İstanbul´un bir dönem sahipsiz kaldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın İBB Başkanı olması ile şaha kalktığını kaydeden Uysal, “Marmara sahilleri perişandı. Haliç bataklık haline gelmişti. Çünkü İSKİ´nin arıtma kapasitesi ancak yüzde 9´du. Şimdi bu oran yüzde 99´a çıktı. Yüzde 1´lik kısım ise köylerdeki denize ulaşmayan atık sular. İSKİ Yönetim Kurulu Başkanı olarak da konuşuyorum; 10-15 yıl içerisinde İstanbul´un denizleri Ege ve Antalya sahilleri gibi olacak.” dedi.

‘‘BÜYÜKÇEKMECE´DE 25 YILLIK HİZMET GECİKMESİ VAR´´

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Büyükçekmece´deki Salı günkü mitingde, ‘Burada 25 yıllık hizmet gecikmesi var´ sözünü hatırlatan Uysal konuşmasını şöyle tamamladı: “Büyükçekmecelilerin yüzde 80´ni Mevlüt Uysal seçilirse hizmet gelecek diyor. Aynı yörenin insanlarıyız. Ben Alanyalı sizler Konyalı. Hemşeri olarak ben oyumu verdim demek de yetmiyor. Herkese Mevlüt Uysal´ı kazandıralım demek gerekiyor. Kazandırmak için herkesten oy istemek gerekiyor. Sizlerden talebimiz bu. Cumhurbaşkanımız Büyükçekmece mitinginde, burada 25 yıllık hizmet gecikmesi olduğunu söyledi. Bizler burada seçildiğimizde Büyükşehirden, bakanlıklardan ve hükümetimizden, ‘bu projeleri hızlı yapmamız gerekiyor´ diyebileceğiz. 31 Mart Yerel Seçimleri´nde sonra halkımız görev verirse İstanbul´da iş yapan en hızlı ilçe olacağız. Bu konuda rahat olun.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
BAYRAKTAR´A CHP SEÇMENİ DE TEVECCÜH GÖSTERİYOR
Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, gece gündüz demeden hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
UYSAL: “İŞÇİNİN ALIN TERİNİ KORUMAKLA MÜKELLEFİZ”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, seçim çalışmalarını yoğun mesaide devam ettirdi.
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
SARIYER´E OTEL KONFORUNDA HASTANE
İstanbul´un en modern hastanelerinden birisi olan Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi´nin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar´ın emeği olduğunu söyledi.
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
ÇALIK GENÇLERLE BİRLİKTE HOŞAF DAĞITTI
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümü sebebiyle ilçede gerçekleşen etkinliklere katıldı.
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
TOKATLILARDAN BAŞKAN ALİ KILIÇ´A TAM DESTEK
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tokatlılar buluşmasına katıldı. “Yapamadığımız ne varsa ikinci dönemde hep birlikte yapacağız” diyen Kılıç´a, Tokatlılardan tam destek geldi.
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
SİPAHİ ÇEKMEKÖYLÜ ALEVİLERLE BULUŞTU
Demokratik Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çekmeköy Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Cemevi´nin yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelip desteklerini aldı.
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
AZMİ EKİNCİ´DEN ESENYURT´TA 100 DEV PROJE
Cumhur İttifakı ve AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt´u 100 vizyoner projeyle marka kent yapacaklarını söyledi.
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
SİPAHİ´YE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, 5 mahallede vatandaşla buluşup desteklerini aldı.
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
UYSAL: “BAŞAKŞEHİR´DE KALFAYDIK. ŞİMDİ USTA OLDUK´´
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, 31 Mart Yerel Seçimlerine 12 gün kala temposunu arttırarak seçim çalış çalışmalarını sürdürüyor.
 İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
İLGEZDİ: ‘‘MİLLETİMİZİN BİR YANI HEP YETİM KALDI´´
Ataşehir Kastamonulular Derneği tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Anma Gecesi´ne katılan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, ‘´Çanakkale´yi geçilmez yapan bağımsızlık ülküsünden vageçmeyen Anadolu´dur.´´ dedi.
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
YILDIRIM: “ÇANAKKELE MAZLUM MİLLETLERİN ORTAK CEPHESİYDİ”
Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı Bayrampaşa´da düzenlenen görkemli bir programla kutlandı.
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
SİPAHİ´DEN RAKİPLERİNE DARBE
Çekmeköy´de AK Parti, CHP ve İYİ Parti´ye üye bir grup düzenlenen törenle Demokrat Parti (DP) saflarına katıldı.
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
YÜKSEL: ‘‘KARTAL´A HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK´´
CHP´nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Yerel seçimler öncesi Kartal´da sıkmadık el, bakmadık göz bırakmak istemeyen Yüksel, Soğanlık´ta katıldığı etkinliklerde halka projelerini anlattı.
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
ERDOĞAN: ‘‘TÜRKİYE´Yİ BERABER AYAĞA KALDIRACAĞIZ´´
Gaziosmanpaşa mitinginde coşkulu kalabalığa müjdeler veren Erdoğan, “İstanbul´da Binali Yıldırım´ın, Gaziosmanpaşa´da Hasan Tahsin Usta´nın kazanmasıyla önümüzdeki 4,5 yılda Gaziosmanpaşa´yı da İstanbul´u da Türkiye´yi de beraber ayağa kaldıracağız.” dedi.
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
BAŞKAN UYSAL: “ALBATROS´U İMARA AÇMAK BÜYÜKÇEKMECE´YE İHANETTİR”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Albatros Sahili´nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
ÇALIK´TAN PATİLİ DOSTLAR MANİFESTOSU
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, hayvan hakları konusunda duyarlılıkla ve hedef büyüterek yürüdüğü yolu ‘Patili Dostlar Manifestosu´ ile perçinledi.
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
DENİZ KÖKEN: ‘‘SİLAHTARAĞA TÜNELİ´YLE MESAFELER KISALDI´´
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirilen Silahtarağa Tüneli ve bağlantı yolları tamamlandı.
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
SİPAHİ: ‘‘ORC´NİN ANKETİ ALGI OPERASYONU´´
Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, ORC Araştırma Şirketi´nin Çekmeköy Belediye Başkanlığı Seçimi için yaptırdığı ´anket´ çalışmasına tepki gösterdi.
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
ÇALIK: “BATAKLIĞI KURUTUP BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİK”
CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, bağımlılıkla mücadelede önce bataklığı kurutmanın önemine dikkat çekti.
Sipahi´den Okul Ziyareti
Sipahi´den Okul Ziyareti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, okul ziyaretlerinde bulunup çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
Başkan Adayı Sipahi´den Vatandaşa Sağlık Hizmeti
DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, başkan olmadan çalışmalara başladı. Bir sağlık ekibi görevlendiren Sipahi, Çekmeköy genelinde vatandaşlara sağlık taraması yaptırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:16 15:37 17:55 19:28
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Adamın biri varmış 2. dönem kurtarmış. :)

deneme
Label

Label