TUZLA BELEDİYESİ E-SPOR TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

BAĞCILAR’DA KORONAVİRÜS SÜRECİNDE NİKAHLAR ONLİNE YAYINLANIYOR!

BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR BAŞLIYOR

Küçükçekmece Belediyesi’nin, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlediği ödüllü yarışmalara başvurular başladı.

GENÇ YETENEKLER TEŞVİK EDİLİYOR

Küçükçekmeceli öğrencilerin kabiliyetlerini desteklemek ve onları teşvik etmek, fikirlerini ve projelerini sunmalarına imkân sağlamak, araştırmaya özendirmek, bilime meraklı gençlerin yolunu açmak, özgür düşünce, yaratıcılık, uygulamalı bilimsellik ve teknik becerilerin gelişmesine katkı sunmak amacı ile düzenlenen ödüllü yarışmalarda, 2019 - 2020 yılı başvuruları başladı.

7 AYRI KATEGORİDE DÜZENLENİYOR

7 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmalar; öğrencilere yönelik, “Ata’ya Özlem” konulu Şiir Okuma Yarışması, “Küçükçekmece Dahilerini Arıyor” Proje Yarışması, “Mangala Turnuvası” Yarışması, “Gençlerden Ata’ya” Mektup Yarışması, “Hayalimdeki Küçükçekmece” Resim Yarışması, “Yetenekliseniz” Ses Yarışması ve öğretmenlere yönelik, “Ata’ya Özlem” konulu Şiir Okuma Yarışması, başlıkları altında gerçekleştirilecek.

Yarışmaya http://kucukcekmece.istanbul/yarismalar adresinden başvuru yapılabilir. Yarışmalar ile ilgili detaylı bilgi ise 444 4 360 – 8965 telefondan alınabilir.

YARIŞMALARIN DETAYLARI

“ATA’YA ÖZLEM” KONULU ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel İlkokul (3-4. Sınıflar) Ortaokul ve Lisede okuyan öğrencileri katılabilir. Her okuldan en fazla 10 yarışmacının katılabileceği yarışmaya öğrenciler grup olarak katılabilir. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2019.

“KÜÇÜKÇEKMECE DAHİLERİNİ ARIYOR” PROJE YARIŞMASI

Ortaokul ve Lise öğrencilerinin, Fen ve Teknoloji başlığı altında; Uzay ve Astronomi, İnovasyon, Tasarım ve Modelleme, Mekanik, Elektronik, Yazılım, Görüntüleme Teknolojileri, Nano Teknoloji. Sosyal Konular ve Teknoloji başlığı altında; Sosyal Sorumluluk, Geri Dönüşüm, Psikoloji, Sosyoloji, Yaşam Kalitesini Artırıcı Fikirler, konularındaki projeleri ile katılabilecekleri yarışmada son başvuru tarihi 20 Mart 2020.

“MANGALA TURNUVASI” YARIŞMASI

Yarışma, İlkokul (2,3,4. Sınıflar), Ortaokul ve Lise olmak üzere üç kategoride yapılacaktır. Her okuldan en fazla 10 öğrencinin katılabileceği yarışmada son başvuru tarihi, 1 Nisan 2020.

“GENÇLERDEN ATA’YA” MEKTUP

Lise öğrencilerinin tek bir eserle katılabileceği yarışmada Mektup, katılımcının kendi el yazısıyla yazım kurallarına uygun ve okunaklı bir şekilde yazılacaktır. Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2020.

“HAYALİMDEKİ KÜÇÜKÇEKMECE” RESİM YARIŞMASI

İlkokul (2,3,4. Sınıflar) ve Ortaokul öğrencileri tek bir eserle katılabilecek. Son başvuru tarihi 10 Nisan 2020.

“YETENEKLİSENİZ” SES YARIŞMASI

Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek yarışmada başvurular, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Pop Müziği olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılabilecektir. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2020.

“ATA’YA ÖZLEM” KONULU ŞİİR OKUMA YARIŞMASI (ÖĞRETMENLERE YÖNELİK)

Küçükçekmece’deki resmi/özel her kademedeki okullarda görev yapan tüm öğretmenlerin katılabileceği yarışmada, son başvuru tarihi 30 Kasım 2019.

Yarışmalarda dereceye girenlere Küçükçekmece Belediyesi tarafından, 500 TL ile 2.500 TL arasında para ödülü ile birlikte madalya ve plaket verilecek.