MİNİK ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN AYDINER’DEN ALDI

KÜÇÜKÇEKMECE GÖL ŞENLİĞİ'NE REKOR KATILIM

KERBELA ŞEHİTLERİ TUZLA’DA ANILDI

KARTAL’DA METRUK BİNALARA GEÇİT YOK

İBB, YETİM, ÖKSÜZ, ENGELLİ VE ŞEHİT ÇOCUKLARINA YARDIM MİKTARI ARTIRDI

ARNAVUTKÖY’DE HOBİ VE MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR

BEYLİKDÜZÜLÜ MİNİKLER SAĞLIK KONTROLLERİNİ EĞLENEREK YAPTIRDI

KÜÇÜKÇEKMECE’DE MACERA PARKI 6 AYDA 4 BİN 50 ZİYARETÇİ AĞIRLADI

Şehrin göbeğinde, doğal yaşam parkurlarıyla heyecan dolu bir gün geçirmek isteyenler, Küçükçekmece Belediyesi Macera Parklarını doldurdu.

Son 6 ayda, toplam 4 bin 50 kişi Küçükçekmece Belediyesi’nin ücretsiz hizmet veren Macera Parkları’nı ziyaret etti.

Küçükçekmece Belediyesi’nin Halkalı’ da bulunan Selçuklu ve Kanarya’da bulunan Soğuksu Macera Parkları’na Küçükçekmeceliler ile İstanbullular büyük ilgi gösterdi. Son 6 ayda Küçükçekmece Belediyesi Macera Parklarını 4 bin 50 kişi ziyaret etti. Sadece çocuklara ve gençlere değil yetişkinlere de hitap eden Macera Parkları’na gidenler şehrin göbeğinde farklı bir gün geçirme fırsatı buldu. Özellikle çocuklarına aktivite yaptırmak isteyen ebeveynlerin tercih ettiği Macera Parklarında, aileler ve çocukları kaya tırmanışından serbest düşme kulesine kadar birçok parkurda eğlenceli vakit geçirdi.

ÇEBİ: ‘‘AİLESİYLE KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMEK İSTEYENLERİ BEKLİYORUZ’’

Macera Parklarının büyük ilgi gördüğünü belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ise, “Küçükçekmece Belediyesi olarak çocuklarımızın, gençlerimizin doğayla iç içe, eğlenceli ve eğitici zaman geçirmesini amaçladık. Sadece gençler ve çocuklar değil, yetişkinler de buradan ücretsiz faydalanabilir. Ailesiyle birlikte keyifli vakit geçirmek isteyen herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.

ÖZCAN: “ÇOK EĞLENİYORUM KEŞKE HER GÜN GELSEM”

Küçükçekmece Belediyesi Soğuksu Macera Parkı’na çocuğunu getiren Selime Özcan (50), “Ben 87 kiloyken, 13 metre yükseklikten atladım. Çok güvenli. Adrenalini çok severim. Çok eğlendim. Tırmanma duvarında ise gençlere bile taş çıkarttım. En üste kadar çıktım. Günün yıldızı ilan edildim. Şimdi de çocuğumu getirdim. Kemal Çebi başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Annesiyle Macera Parkı’na gelen Nisa Nur Özcan (12) da Macera Parkı’nda çok eğlendiğini belirterek, “Buraya her gün gelsem sıkılmam. Çok eğleniyorum burada. Yeşilliği çok fazla eğlencesi bol. Çocuklar için çok güzel bir yer. Çok mutluyum. Yapanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Macera Parkı’na gidenler ise son teknoloji güvenlik önlemleri ile korunuyor. Parkurlara katılan kişiler, özel güvenlikli kask ve kemer takmak zorunda. Küçükçekmece Belediyesi Macera Parkı’na gidenler alanında uzman eğitmenler tarafından bilgilendirildikten sonra üst düzey güvenlik önlemleri ile eğlenceye başlıyor. Küçükçekmece Belediyesi Macera Parkları’nda 8 uzman eğitmen olduğunu belirten Macera Parkı Yöneticisi Suat Doğan, “Türkiye’de en yüksek kaliteli ve güvenlikli macera parkı burası. Türkiye’de bu işi yapan tek firma CEMER ile çalışıyoruz. Oyun gruplarımızın bakımı düzenli olarak yapılıyor. Bugüne kadar 30 bin kişi ağırladık ancak tek bir kaza bile yaşamadık. Aileler gönül rahatlığıyla gelebilir” dedi.

HAFTANIN 6 GÜNÜ ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

Pazartesi hariç haftanın 6 günü vatandaşlara hizmet veren Macera Parkları’nda, tırmanma duvarı, zipline, serbest düşüş kulesi, ip parkuru, ağaçlar arası geçiş parkuru, danışma, WC, dinlenme alanı, emanet dolapları bulunuyor. Hafta içi 09:00-17:00, hafta sonu 11:00-17:30 saatleri arasında açık olan Macera Parkları’na ulaşım ise çok kolay. Halkalı’ da bulunan Selçuklu Macera Parkı’na gitmek için, Sefaköy metrobüs durağında indikten sonra, İkitelli minibüslerine binilebilir. Kanarya’da bulunan Macera Parkına ulaşmak için ise Marmaray’ ın Mustafa Kemal Paşa durağında inilip, yürünebilir. Küçükçekmece Belediyesi Macera Parkları’ndan faydalanmak isteyenler 444 4 360 nolu telefondan da detaylı bilgi edinebilir.