BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

KÜÇÜKÇEKMECE’DE 6 AYDA 27 BİN TON ASFALTLAMA YAPILDI

Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; ulaşımda kalite, konfor ve elverişliliği artırmak amacıyla ilçe genelinde asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

6 ayda ilçe genelinde 10 bin ton asfalt serimi ve 17 bin ton asfalt yama çalışması yapılarak, toplamda 27 bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.

BAKIM, ONARIM VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Yoğun bir şekilde devam ettiği asfaltlama çalışmalarına, kış mevsiminin yaklaşması dolayısıyla hız kazandıran Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, altyapı faaliyetleri ve kullanıma bağlı olarak tahribata uğramış yollarda onarım ve yenileme çalışmaları da gerçekleştiriyor. İlk olarak yollardaki bozuk bölümleri düzelterek kullanıma uygun hale getiren ekipler, ardından tahrip olan bölgeleri sıcak asfaltla kaplayıp yolları onarıyor.

BAŞKAN ÇEBİ: ‘‘BİR KULAĞIMIZ VATANDAŞLARIMIZDA’’

Küçükçekmecelilerin ve ilçeye yolu düşen vatandaşların yaya ve taşıt trafiğinde rahat hareket etmeleri için gayret gösterdiklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Özellikle sürücülerimizin mağduriyetlerinin önüne geçmek ve konforlarını artırmak amacıyla asfalt serimi ve yama çalışmalarına hız verdik. Her konuda olduğu gibi bu konuda da bir kulağımız vatandaşlarımızda. Önceliğimizi onların taleplerine göre belirliyoruz. Ekiplerimiz ivedilikle ihtiyaç duyulan tüm güzergahlarda asfalt yama çalışması gerçekleştiriyor. Bu anlamda bize ulaşan, bizi yönlendiren ve taleplerini ileten vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Çevre düzenleme ve altyapı çalışmaları kapsamında, ilçe genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda parke kaplaması ve bordür taşı çalışmaları da gerçekleştiren ekipler, ayrıca yağmur suyu kanallarını yeniliyor. Küçükçekmece'de asfaltlama çalışmaları da mevsim şartları el verdiği süre içerisinde devam edecek.