TUZLA BELEDİYESİ E-SPOR TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

BAĞCILAR’DA KORONAVİRÜS SÜRECİNDE NİKAHLAR ONLİNE YAYINLANIYOR!

BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

KÜÇÜKÇEKMECE MÜZİĞİN GÜCÜYLE GÜZELLEŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kurulmuş olan Kent Orkestraları, İstanbul’u müziğin gücüyle güzelleştirmeye devam ediyor.

İstanbul’un çeşitli kültür merkezlerinde gerçekleşen konserlerin bu sefer ki adresi Küçükçekmece oldu. Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzikseverler ile buluşan İBB Kent Orkestraları Küçükçekmecelilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

MÜZİKSEVERLERDEN GENİŞ REPERTUARA TAM NOT

Şef Hakan Cumhur yönetiminde gerçekleştirilen konserde Kent Orkestrası geniş repertuarlarıyla izleyicilerden tam not aldı. Klasik, pop, caz, Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve dünya müziklerinden oluşan geniş yelpazeli repertuarıyla izleyici karşınına çıkan Kent Orkestrası, konsere katılanlara müzik ziyafeti sundu.

Konserde Barış Manço’nun ‘ Yaz Dostum’  ve ‘Dağlar Dağlar’,  Neşet Ertaş’ın ‘Neredesin Sen’, Ajda Pekkan’ın ‘Uykusuz Her Gece’ ve Yıldırım Gürses’in ‘O Günler Mazide Kaldı’  eserlerini seyirci ile birlikte söyleyen orkestra büyük alkış aldı. Konser sonunda Küçükçekmece Belediyesi Meclis üyesi Gökhan Aygün, orkestraya teşekkür ederek, şef Hakan Cumhur’a çiçek takdim etti.

KENT ORKESTRASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1989 yılında kurulan Kent Orkestrası, klasik, yerli - yabancı pop, caz, film müzikleri, müzikaller ve dünya müziklerinden oluşan geniş bir yelpazeyle konserler veriyor. Dört solisti ve 2009 yılında bünyesine kattığı yaylı sazlar ile ‘’Senfonik Pop Orkestrası’’ niteliği de kazanan Kent Orkestrası, yurt içi ve yurt dışında verdiği konserler ve aldığı ödüller ile ülkemizi temsil ediyor.