EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NDEN PAZAR YERLERİNE MOBİL TUVALET  

BAŞKAN BOZKURT: '‘ESENYURT’U ULUSLARARASI ÇEKİM MERKEZİ YAPACAĞIZ’'

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ PERSONELİNE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ

ARNAVUTKÖY’DE GÜNDE 1000 KİŞİ KÜTÜPHANEYİ ZİYARET EDİYOR

ÇEKMEKÖYLÜ LİSE ÖĞRENCİLERİ BOĞAZ TURUNDA

BEŞİKTAŞ’IN SOKAKLARINDA ‘KEDİ VE KÖPEK ÇIKABİLİR’ FARKINDALIĞI

BAŞKAN ÇEBİ: ‘‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE TEDAVİ KADAR ÖNLEMEYİ DE ÖNEMSİYORUZ’’

KÜÇÜKÇEKMECE MÜZİĞİN GÜCÜYLE GÜZELLEŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kurulmuş olan Kent Orkestraları, İstanbul’u müziğin gücüyle güzelleştirmeye devam ediyor.

İstanbul’un çeşitli kültür merkezlerinde gerçekleşen konserlerin bu sefer ki adresi Küçükçekmece oldu. Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzikseverler ile buluşan İBB Kent Orkestraları Küçükçekmecelilere unutulmaz bir gece yaşattı. 

MÜZİKSEVERLERDEN GENİŞ REPERTUARA TAM NOT

Şef Hakan Cumhur yönetiminde gerçekleştirilen konserde Kent Orkestrası geniş repertuarlarıyla izleyicilerden tam not aldı. Klasik, pop, caz, Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve dünya müziklerinden oluşan geniş yelpazeli repertuarıyla izleyici karşınına çıkan Kent Orkestrası, konsere katılanlara müzik ziyafeti sundu.

Konserde Barış Manço’nun ‘ Yaz Dostum’  ve ‘Dağlar Dağlar’,  Neşet Ertaş’ın ‘Neredesin Sen’, Ajda Pekkan’ın ‘Uykusuz Her Gece’ ve Yıldırım Gürses’in ‘O Günler Mazide Kaldı’  eserlerini seyirci ile birlikte söyleyen orkestra büyük alkış aldı. Konser sonunda Küçükçekmece Belediyesi Meclis üyesi Gökhan Aygün, orkestraya teşekkür ederek, şef Hakan Cumhur’a çiçek takdim etti.

KENT ORKESTRASI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1989 yılında kurulan Kent Orkestrası, klasik, yerli - yabancı pop, caz, film müzikleri, müzikaller ve dünya müziklerinden oluşan geniş bir yelpazeyle konserler veriyor. Dört solisti ve 2009 yılında bünyesine kattığı yaylı sazlar ile ‘’Senfonik Pop Orkestrası’’ niteliği de kazanan Kent Orkestrası, yurt içi ve yurt dışında verdiği konserler ve aldığı ödüller ile ülkemizi temsil ediyor.