6. ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ SONA ERDİ

İBB’DE YENİ ATAMALAR

AKDEM’İN ‘ENGELSİZ KORO’SU, PERFORMANSIYLA HAYRAN BIRAKTI

GAZETECİ İSMAİL SAYMAZ  KÜÇÜKÇEKMECELİLERLE BULUŞTU

BEŞİKTAŞ’TA AKSİYON FİLMLERİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUK HAKLARI FESTİVALİ

BAŞKAN YÜKSEL'DEN KARTAL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU

KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ’NDE KÜREK YARIŞLARI ÇOŞKUSU

Küçükçekmece Belediyesi ve Marmara Üniversitesi Mezunlar Federasyonu’nun birlikte düzenlediği kürek yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

Küçükçekmece Belediyesi ve Galatasaray Kulübü Kürek Şubesinin desteğiyle Marmara Üniversitesi Mezunları Dernekleri Federasyonu'nun organize ettiği Marmara Games etkinliğinin ilk ayağı Küçükçekmece Gölü’nde gerçekleşti. 10 ayrı dalda 10 gün sürecek etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’de katıldı.

Marmara Games 2019 bireysel ve takım sporları yarış organizasyonu etkinlkleri kapsamında Küçükçekmece Gölü’nde düzenlenen kürek yarışlarında, heyecan, coşku ve mücadele bir arada yaşandı. Göl kenarında, İBB sosyal tesisleri önünden başlayan yarışlar, Galatasaray kürek tesislerinde son buldu. Kürekçiler 750 mt’lik parkurda dereceye girmek için mücadele etti. İki ayaklı yarışmada önce “head to head” yarışıyla başladı. Daha sonra dörtlü yarışma gerçekleşti. 

ÇEBİ: ‘‘BU BİR BAŞLANGIÇ OLSUN, SENEYE ULUSLARARASI YARIŞLARI BİRLİKTE YAPALIM’’

Bu organizasyonun Küçükçekmecede yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Küçükçekmece Belediye başkanı Kemal Çebi, ‘‘Küçükçekmece Gölünden, Küçükçekmecelilerin ve sporcuların yeterince istifade edemediğini biliyoruz. Yeterince faydalanamıyoruz. Kürek sporuna gönül vermiş, sporcular, yöneticiler bizlere bu sporla ilgili burada yapılması ile ilgili, hangi öneriyi getirirse getirsin biz buna sıcak bakarız, destek oluruz. Bu bir başlangıç olsun, önümüzdeki yıl bu organizasayonu çok daha geniş tutabilir, belki bir sonraki yıl daha da genişleterek uluslararası yarışlara dönüştürebiliriz. Küçükçekmece Gölün’de, uluslararası yarışlar, festivaller yapmak için her türlü desteği vereceğimi söyleyebilirim. Bu ülkede iki şeyi çok önemsememiz gerekiyor, spor ve eğitim. Bu iki konuda, tasarruf tedbirlerini ortadan kaldırmamız ve her türlü desteği vermemiz gerekiyor. Bu yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, sporcu kardeşlerimin hepsini tebrik ediyorum.’’ dedi.

Yarışmalara katılan sporculara madalyaları, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Marmara Üniversitesi Mezunları Dernekleri Federasyonu Başkanı Saffet Açıkgöz tarafından verildi.