BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

KARTAL’DA MİNİK ÖĞRENCİLER ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

'1 Ekim Dünya Çocuk Günü' kapsamında Kartallı anaokulu öğrencileri renkli kıyafetleriyle yürüyüş düzenledi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Özel Şirin Yunuslar Anaokulu’nun ortak çalışmasıyla düzenlenen etkinlikte minik öğrenciler, büyüklere uyarılarda bulundu. 

Öğretmenlerinin gözetimi altında Kartal Meydanı’nda toplanan minikler, buradan şarkılar ve marşlar eşliğinde Kartal merkezde yürüyüş düzenlediler. Üstlerine giydikleri geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış kıyafetleri ile vatandaşların ilgisini toplayan öğrenciler, ellerindeki pankartlar ve dağıttıkları broşürler ile çevrenin önemini yetişkinlere bir kez daha hatırlattı.

Yürüyüşün ardından meydanda bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde hatıra fotoğrafı çektiren anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri daha sonra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i makamında ziyaret etti.

YÜKSEL: "KARTAL'IN GENÇLERİNE VE ÇOCUKLARINA SÖZÜM VAR"

Miniklerle çevrenin önemi ile ilgili bir süre sohbet eden Başkan Gökhan Yüksel, "Kartal'da daha mutlu ve sağlıklı yaşayabilmeniz için sporda tesisleşeceğiz, yeni parklar yaparken spor alanları da oluşturacağız. Kültür sanat faaliyetleriyle beraber gerçek anlamda ruhu olan bir kent yaratacağız. Bugün dikkat çekmek istediğiniz şey çok önemli. Doğal kaynakların devamlılığını sağlamak için çok duyarlı olunması gerekiyor. Bu anlamda Kartal'ın gençlerine ve çocuklarına söz veriyorum. Doğa dostu belediye başkanı olacağım." diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Gökhan Yüksel’e kuru çay ile yaptıkları bir Atatürk portresi hediye eden minikler, ardından okullarına geri döndü.