BAŞKAN YILDIRIM, MİLLET BAHÇESİ’NDE GENÇLERLE SPOR YAPTI

BAŞKAN POYRAZ, ALEMDAĞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

ARNAVUTKÖY’DE ÖĞRENCİLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

SANCAKTEPE’DE SPOR ŞÖLENİ

KKTC’DEN 18 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL’DA

İMAMOĞLU: “KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ OLUMLU FİKRİM YOK”

SULTANGAZİ’DE OKULLARA 93 TON TEMİZLİK MALZEMESİ DESTEĞİ

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN KREŞ ÖĞRETMENLERİNE AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

Kartal Belediyesi, Kartal’da eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren tüm okullara verdiği Afet Bilinçlendirme Eğitimlerine, bu kez kreş öğretmenlerini dahil etti.

14 kreşle bünyesinde en fazla kreş barındıran Kartal Belediyesi, sahip olduğu sayı üstünlüğünü çağdaş ve nitelikli eğitimleriyle de desteklemeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı birimi tarafından, Kreş Müdürlüğü öğretmenleri ve personeline ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’ verildi. Eğitimde, kreş öğretmenlerine olası bir afet anında ve sonrasında yapmaları gerekenler hakkında hayat kurtaracak bilgiler verildi.

APAYDIN: “DEPREM RİSKİNE KARŞI TEDBİRLER ALMAK ÖNCELİĞİMİZ”

Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitime, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın katıldı. Etkinlikte, Sivil Savunma Uzmanlığı’nda görevli personel, Kreş Müdürlüğü’nün öğretmen ve personeline yaklaşık 2 saat boyunca olası afet anında ve sonrasında yapmaları gerekenleri anlattı. Kreş Müdürlüğü çalışanları da merak ettikleri soruları yetkililer sordu.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın etkinliğin sonunda yaptığı konuşmada, Kartal Belediyesi’nin, Türkiye’nin en fazla kreşine sahip olan belediyesi olması nedeniyle, afet eğitiminin kreş öğretmen ve personeline verilmesinin çok önemli olduğunu belirterek; “Eğitim programını gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Özellikle deprem riski ülkemizin ve İstanbul’un bir gerçeğidir. Hepimiz bu gerçeği yaşayarak, deprem riskine karşı tedbirler almalı, bunu önceliğimiz haline getirmeliyiz. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in vizyonunda koruyucu ve önleyici eğitimlerimiz tüm Kartallılarla buluşmaya devam edecek.” diye konuştu.