ÜMRANİYE ZABITASINDAN KAFE VE RESTORANLARA YENİ NORMAL HAYAT DENETİMİ

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

BAĞCILAR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ PANDEMİDE ONLARCA KİŞİYE EKMEK KAPISI OLDU

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ORTAKÖY’DEKİ TARİHİ HAMİDİYE ÇEŞMESİ’Nİ ONARDI

BAŞKAN YILDIRIM, 8. FETİH KUPASI’NDA MADALYA ALAN SPORCULARI KABUL ETTİ

BAĞCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK BÖLGE SAYISI 10’A ÇIKTI

BAŞKAN İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN İSTİHDAMA DESTEK

Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen uygulama ile işçi ve işverenler bir araya getirildi.

Kartal Kariyer Merkezi’ne başvurarak iş arayışında olduğunu ifade eden vatandaşlar, istihdam edilmek üzere işçi arayışında olan tekstil firmaları yetkilileri ile bir araya getirildi. İşçi ve işverenlerin Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen buluşmasına; Kartal Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Sergül Doğan’ın yanı sıra tekstil firmalarının yetkilileri ve yaklaşık 20 vatandaş katıldı.

Firmaların tekstil teknikeri ve işçi arayışı ile ilgili görüşme yapmak üzere bir araya gelen 20 aday, Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda buluştuktan sonra otobüslerle söz konusu firmaların merkezlerine hareket etti.

YÜKSEL: ‘‘İŞ ARAYANLARI İŞVERENLERLE BULUŞTURACAĞIZ’’

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda istihdama destek olabilmenin önemine vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Vatandaşlarımızın ekonomiye katılmasına, üretmesine ve kazanmasına elimizdeki bütün imkânlar ile destek veriyoruz. Çok sayıda vatandaşımız da belediyemize iş başvurusunda bulunuyor; ancak bu başvuruların hepsini istihdam etmemiz ne yazık ki mümkün değil. Bu noktada Kartal Belediyesi bünyesinde kurmuş olduğumuz Kartal Kariyer Merkezi vasıtası ile iş arayan vatandaşlarımızı işverenler ile buluşturacağız ve iş arayan vatandaşlarımızın iş sahibi olmasına yardımcı olacağız.” şeklinde konuştu.

KARTAL KARİYER MERKEZİ (KARKAM) NEDİR?

KARKAM, İşveren ile iş arayan komşularımızı, ihtiyaçları, mesleki ve kişisel yetenekleri doğrultusunda profesyonel platformda buluşturan bir sosyal sorumluluk projesidir.