BAŞKAN YILDIRIM, 8. FETİH KUPASI’NDA MADALYA ALAN SPORCULARI KABUL ETTİ

BAĞCILAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK BÖLGE SAYISI 10’A ÇIKTI

BAŞKAN İMAMOĞLU: “DEPREM ANA MESELE; KANAL İSTANBUL BOŞBOĞAZLIK”

TUZLA BELEDİYESİ E-SPOR TURNUVASI’NIN KAZANANLARI BELLİ OLDU

BAĞCILAR’DA KORONAVİRÜS SÜRECİNDE NİKAHLAR ONLİNE YAYINLANIYOR!

BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

KAĞITHANE’DE GÜNLÜK 10 BİN MASKE ÜRETİLİYOR

Kağıthane Belediyesi ve İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile ilçede günlük 10 bin maske üretilirken; maskeler belediye tarafından halka ücretsiz şekilde dağıtılıyor.

İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve personelleri gönüllü olarak maske üretimine başladı. Meslek lisesinin atölyelerinde günde ortalama üretilen 10 bin maske, Kağıthane Belediyesi tarafından ilçede vatandaşlara dağıtılıyor. Maskelerin üretim maliyeti Kağıthane Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Hafta boyunca üretimin devam ettiği toplamda 3 atölyede FFP3 standartlarında yüzde 90 partikül geçirmeme özelliğine sahip, yıkanıp ütülenebilen çevreci maskeler dikiliyor.

250 BİN MASKE DAĞITILDI

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, koronavirüs sürecinde bugüne kadar 250 binden fazla maskeyi ilçe sakinlerine ücretsiz dağıttıklarını açıkladı. Maskeler pazaryerlerinde toplu şekilde dağıtılırken, vatandaşlar belediyenin www.kagithane.istanbul web adresinden talep oluşturabiliyor. Talepte bulunan vatandaşlara maskeleri belediye ekipleri tarafından evlerine ücretsiz teslim ediliyor.

YILDIRIM: “GÜN BOYU ÜRETİM DEVAM EDİYOR”

Atölyedeki çalışmalar hakkında bilgi veren İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Muavini Yasin Buğra Yıldırım, günde 10 binin üzerinde maske dikildiğini belirterek şunları söyledi: “Toplamda 32 öğrenci ve öğretmenimiz gönüllü olarak atölyelerimizde maske dikiyor. Her gün sabah 09.00’da geliyorlar. Akşam geç saatlere kadar üretim devam ediyor. Buradaki en önemli nokta öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, personellerimizin hatta yeri geldiğinde biz idarecilerin gönüllü olarak çalışmalarıdır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte bizler de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz”

“YIKANABİLİR, ÜTÜLENEBİLİR, YÜZDE 90 PARTİKÜL ENGELLEYEN MASKE ÜRETİYORUZ”

Üretimde gönüllü olarak maske diken Moda Tasarım Alan Şefi Şükran Adıgüzel Coşkun ürettikleri maskelerin özelliklerini anlattı. Coşkun, “Maskelerimiz ergonomik bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla burun kısmında tele ihtiyaç duymuyoruz. Yüzünüze tam oturuyor. Yüzde 90 partikülleri geçirmiyor. Yıkanabilirdir ve tekrar kullanıma uygundur. Bizler de kendi ürettiğimiz maskelerle çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.