KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Kağıthane Belediyesi üniversite öğrencilerine ve sınava hazırlanan üniversite adaylarına desteğini sürdürüyor.

Kağıthane Belediyesi, üniversite hayali kuran ve hayalini kurduğu üniversiteyi kazanan gençlere destek olmak amacıyla eğitime büyük kaynak ayırdı. 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde yaklaşık bin üniversite öğrencisinin her birine karşılıksız 800 TL eğitim yardımında bulunuldu. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için de belediye tarafından çeşitli imkanlar sağlandı.

Kağıthane’de ikameti olan ve şehir dışında 4 yıllık devlet üniversitesini kazanan bine yakın üniversite öğrencisine sağlanan nakdi eğitim yardımı yüzleri güldürdü. Öğrenciler duydukları memnuniyeti sosyal medya üzerinden Kağıthane Belediyesi ve Başkan Mevlüt Öztekin’e teşekkür ederek dile getirdiler.

Üniversite hayali kuran adaylaraysa Kağıthane Belediyesi tarafından ücretsiz hazırlık kursu veriliyor. Belediyeye bağlı Hamidiye Gençlik Merkezi’nde verilen üniversite hazırlık kursuyla gençler; modern bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden dersler alıyor. Yanı sıra belediyeye ait kültür merkezlerinde de adayların rahat bir ortamda birlikte ders çalışabilmeleri için gerekli altyapı sağlanırken; buralarda ücretsiz internet ve içecek ikramlarında da bulunuluyor.

ÖZTEKİN: ‘‘GENÇLERİMİZİN İŞ VE MESLEK SAHİBİ OLMASI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ’’

Hafta sonu ders çalışan gençleri ziyaret eden Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yatırımlarında eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Başkan Öztekin; ’’Seçimlerden önce gençlere daima yanlarında olacağımızın sözünü vermiştik. Şimdi bu sözümüzü tutmak adına, gençlerimizin iş ve meslek sahibi olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Ben de üniversiteyi Kağıthaneli esnaf bir ailenin evladı olarak gurbette okudum. O nedenle özellikle şehir dışında okumanın zorluğunu yakından biliyorum. Gençlerimizin ne hayali varsa, onları gerçekleştirmek için daima yanlarında olacağız.’’ diye konuştu.