TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

BAŞKAN ÖZTEKİN BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BAŞKAN AKPOLAT VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

TUZLA’DA ÜNLÜ ŞEFLER 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN 3 BİN BAYRAM TATLISI HAZIRLADI

KAĞITHANE BELEDİYESİ KORONA İLE DÖRT KOLDAN MÜCADELE EDİYOR

Kağıthane Belediyesi, koronavirüsü ile mücadelesini azami seviyede sürdürüyor. İlçede aynı anda temizlik, dezenfekte, sosyal yardım ve denetimler; belediyeye bağlı oluşturulan 250 kişilik ekiple gerçekleştiriliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsüne karşı Kağıthane Belediyesi de tedbirlerini sıklaştırdı. Ekipler aynı gün temizlikten sosyal yardıma, denetimlerden dezenfekte çalışmalarına dört koldan virüsle mücadele ediyor.

Salgının yayılmaması için evden çıkmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile ihtiyaç sahiplerine gıda ve hijyen ürünlerinden oluşan yardım paketleri evlerine kadar götürülmeye devam ediyor. Yanı sıra 65 yaş ve üzeri yalnız yaşayan vatandaşlara her gün 2 öğün olacak şekilde belediyeye bağlı aşevinden yemek temin ediliyor.

50 KİŞİDEN OLUŞAN ÖZEL EKİP GÖREV ALIYOR

Kağıthane Belediyesi bünyesinde 6 arazöz, 1 buharlı dezenfektan aracı, 1 püskürtmeli dezenfektan aracı ve 50 kişiden oluşan özel bir ekip tüm mahallelerin ana cadde ve sokaklarını günlük yıkayıp dezenfekte ederken, bir diğer ekipse kamu kurumları, belediye hizmet binaları, hastaneler, siteler, toplu taşıma araçları, park ve ilçedeki tüm ortak yaşam alanlarını temizleyerek dezenfekte ediyor.

Kağıthane Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleriyse sokak sokak gezerek dükkân ve pazaryerlerindeki denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri buralarda vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyması, ürünlerde fiyat ve kalite kontrolü, esnafın maskeli ve eldivenli satış yapması konularında denetimler gerçekleştiriyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, salgınla mücadele konusunda kararlı olduklarını ifade ederek; ''Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanımız ve ona bağlı sağlık çalışanlarımız koronavirüse karşı tarihi bir mücadele sergiliyor. Kağıthane Belediyesi olarak biz de bu mücadeleye çalışmalarımızla destek oluyoruz. Temizlik, dezenfekte, sosyal yardım, denetim ve bunlar kadar önemli vatandaşı bilinçlendirme çalışmalarımızla inşallah bu süreci de kısa zamanda atlatacağız. Kağıthaneli komşularımız çağrılarımıza uyuyor ve gerekmedikçe evden çıkmıyorlar. Kendilerine gösterdikleri hassasiyet için ayrıca teşekkür ediyorum.'' dedi.