GAZİOSMANPAŞA “GELECEĞE NEFES” OLACAK

GELECEĞE NEFES KAMPANYASIYLA PİRİNÇÇİ’YE 45 BİN FİDAN DİKİLDİ

BAYRAMPAŞALI ÖĞRENCİLER VE ENGELLİLER ‘GELECEĞE NEFES OLDULAR’

SARIYER’DE TOPLAM 13 BİN FİDAN DİKİLDİ

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SAĞLIK KONTROLÜ

ESENYURT’TA ATATÜRK SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANILDI

ULUSLARARASI FEMİNİSTANBUL ŞİİR FESTİVALİ, KARTAL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTANBUL’DA SAĞANAK YAĞMUR VE FIRTINA!

Meteorolojik verilere göre, İstanbul’da saat 16:00’dan sonra kuvvetli sağanak yağmur, şimşek kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor. İBB Ekipleri, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM verilerine göre, bugün İstanbul’da beklenen sağanak yağış, öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Arnavutköy, Eyüp ilçelerinde kendisini gösterdi.

Sarıyer, Beykoz ve Boğaz çevresinde görülen şiddetli yağmur ve rüzgârın, akşamdan itibaren şehir genelinde etkili olması bekleniyor. Gece saatlerinde poyraz fırtınası (50-70 km/s) ile birlikte yağışın kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. İBB Ekipleri, yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, göllenme, yıldırım, şmşek, kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.

Uzmanlar, İstanbulluların da sel, su baskını ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyor. Yağışın, yarın (Cuma) sabah saatlerinde etkisini azaltarak öğleden sonra kesileceği tahmin ediliyor.