BEŞİKTAŞ’TAKİ CAMİLER 29 MAYIS İÇİN DEZENFEKTE EDİLİYOR

BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

İBBSK, AYNI AİLEDEN 20 TEKVANDOCU YETİŞTİRİYOR

Profesyonel sporcular yetiştiren İBBSK, Küskü ailesinden de 20 sporcuyu olimpiyat ve şampiyonalara hazırlıyor. Aile üyelerinden Mahmut, Ahmet ve Nesim Küskü’nün de bugüne kadar önemli şampiyonlukları var.

Dönemin Belediye Başkanı Nurettin Sözen tarafından 1990’da kurulan ve o günden bugüne birbirinden başarılı sporcuların kulübü haline gelen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK), yeni şampiyonlar yetiştirmek için ilk günün heyecanıyla çalışmalarını sürdürüyor. Toplamda 20 branşta sporcu yetiştiren İBBSK’nın en iddialı olduğu alanlardan biri de tekvando. Şimdiye kadar yurtiçi ve uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlar elde etmiş İBBSK’nın tekvandocuları arasında, Küskü ailesinin fertleri dikkat çekiyor.

MADALYALI KÜSKÜLER

Küskü ailesinden 20 genç sporcu İBBSK’nın çatısı altında ringlere çıkıp ter döküyor. Uluslararası müsabakalarda Mahmut Küskü, 2017’deki Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda 2’ncilik elde ederek önemli bir başarıya imza attı. 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda da yine Mahmut Küskü, 2’nci olarak bronz madalya almaya hak kazandı. 2015’deki Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Nesim Küskü altın madalya, Ahmet Küskü de gümüş madalya almıştı.

NESİM KÜSKÜ: “BİRBİRİMİZİN RAKİBİYİZ”

Nesim Küskü, kötü yollardan uzak durmaları için babasının teşvikiyle tekvandoya başladığını söyledi. “Babam iyi dereceler elde edeceğimizi bilmiyordu” diyen Nesim, “Küsküler olarak aynı müsabakada birbirimize rakip olabiliyoruz. Bir sorun çıkmıyor. Arkadaşlık ayrı kardeşlik ayrı. Çünkü müsabakada tanırsan olmaz.” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR UĞUR GÜNGÖR: “KIZLAR GELDİĞİNDE BAŞARI İKİYE KATLANACAK”

Küsküleri müsabakalara hazırlayan İBBSK Tekvando Menajer ve Baş Antrenörü Uğur Güngör de, “İki kardeş, maddi sıkıntılardan dolayı buraya dönüşümlü olarak geliyordu. Konfeksiyonda biri çalıştığında ancak diğeri antrenmana gelebiliyordu. Bu kardeşlerin yetenekli olduğunu görünce aileleri ile iletişime geçtik. Konfeksiyonda çalışmalarını bıraktırarak, sadece antrenmana yönlendirdik. Küskülerin hepsi yetenekli. Ben iyi yerlere geleceklerine inanıyorum.” dedi.

Antrenör Uğur Güngör, Küskülerin ailelerine de bir çağrı yaptı: “Ben inanıyorum, kız çocuklarımız da geldiğinde bu başarı ikiye katlanacak!”