BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN BAYRAM PROGRAMI

HANÇERLİ: ‘‘AVCILAR HALKI SAHİLDE DENİZE GİRECEK’’

Avcılar Belediyesi ve spor gönülleri tarafından Avcılar Sahili’nde ‘İster yüz ister koş’ etkinliği düzenlendi.

Avcılar Belediyesi Başkanı Av. Turan Hançerli ve vatandaşlar, sahilde yürüyüş yaptıktan sonra, denizde 1 kilometre yüzdü.

1200 METRELİK PARKURDA YÜRÜYÜŞ

Avcılar Belediyesi, Avcılar Triatlon Kulübü ve sosyal medyada bir araya gelen ‘Avcılar Koşu, Avcılar Yüzme’ adlı spor gönüllüleri sabah 08.30’da Avcılar Sahili’nde bir araya geldi. Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli ile spor gönüllüleri, önce 1200 metrelik parkurda yürüyüş yaptı. Ardından denize giren Hançerli ve spor gönüllüleri 1 kilometre yüzdü.

Etkinliğin ardından bir açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, “Avcılar halkının burayı daha aktif kullanabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile düzenlemeler yapacağız. İnşallah bir sonraki sezonda burada yüzlerce çocuk, genç, kadın, erkek ve yaşlı denize girecek. Bu hayali şimdiden kuruyoruz" dedi.

‘'BİZİM DENİZİMİZ BARAJDI'’

Memleketi Tokat'ta köyünün baraj kenarında olduğunu ve yüzmeyi o barajda öğrendiğini belirten Hançerli, "Biz oraya deniz derdik. Bizim denizimiz de o barajdı. 3-4 yaşında yüzmeyi öğrendik. Spor köylerde çalışarak oluyor. Dereye, göle girerek oluyor. Kentte yaşayanların doğal hareketliliği olamadığı için burada spor daha önemli oluyor. İnsanlar 8 saat masa başında çalışıyor. Sonra arabalarına binip trafik stresinde evlerine ulaşıyorlar. Bu kadar stresi, olumsuzluğu atmanın tek yolu spordur. Bu yüzme olur, yürüme olur. Onlarca, yüzlerce spor dali var. Herkesin yapabileceği bir spor mutlaka var." diye konuştu.

‘'HERKESİ SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUZ'’

Tüm Avcılar halkını spor yapmaya davet eden Başkan Hançerli, "Sağlıklı bir yaşam, sağlıklı bir gelecek ve aslında insanlar arasında sağlıklı bir iletişim içinde spora ihtiyaç var. Herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Biz Avcılar’da herkesin spor yapabilmesi için olanaklarımızı sonuna kadar kullanacağız." dedi.