EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİMCİLERE SIFIR ATIK EĞİTİMİ

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NDEN DİYABET SEMİNERİ

ESENYURT BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA 'SEVGİ İZİ'

BAYRAMPAŞA’DA HAYIR KAPISI’NDAN HAYIRLI HAMLE

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN VERGİ UYARISI

KARTAL BELEDİYESİ, EN YEŞİL BELEDİYE KARNESİ’NDE İSTANBUL BİRİNCİSİ

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NDEN PAZAR YERLERİNE MOBİL TUVALET  

EYÜPSULTANLI KADINLARA ZEKÂ OYUNLARI ATÖLYESİ

Eyüpsultan Belediyesi’nin, kadınlara yönelik kültür sanat kursları ve eğitim atölyeleri büyük ilgi görüyor.

Kültür sanat sezonunun açılmasıyla birlikte kurslarda eğitimler başladı. Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi kadınların hem hafızalarını geliştiriyor hem de doğaçlama gelişen sorunlara karşı çözüm üretme alışkanlığı kazandırıyor. Kadınların vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirebildikleri akıl ve zekâ oyunları kursu her hafta Salı günü Afife Hatun Kültür Evinde düzenleniyor.

KORKMAZ: “HER ANNE BİR OKUL”

Günümüzde teknolojiye bağımlılığın artmasından dolayı aile içerisinde birlikte yapılan etkinliklerin azaldığını ifade eden Akıl ve Zekâ Eğitmeni Banu Korkmaz şunları söylüyor: “Eyüpsultanlı bayanlara hizmet ediyoruz. Burada verdiğimiz kurs sayesinde hanımlar hem beyin jimnastiği yapma hem de alzeimer hastalığını önleyici akıl ve zekâ oyunlarını yapma şansı elde ediyor. Her anne bir okuldur. Aile bireylerini birbirine bağlayan, hoşça vakit geçirmeyi sağlayan akıl ve zekâ oyunları aile içi iletişimi de güçlendiriyor. Anne ve babalar birlikte daha çok vakit geçirme şansı buluyor. Akıl ve zekâ oyunları büyük küçük herkese faydası olan oyunlar. Ayrıca dikkati, planlamayı, hızı ve stratejiyi bize öğretiyor.”

Akıl ve zekâ oyunları kursiyerlerinden Dürdane Çelik 52 yaşında ve ilk kez bu kursa katılmış. Gündüz vakitlerini daha verimli geçirmek için oyun kursuna devam eden Dürdane Çelik, ‘‘Zihinsel eğitimimiz ve daha çok sosyalleşmemiz açısından böyle bir kursa geldim ve çok da mutluyum. Hem ellerimiz çalışıyor hem de zihnimiz. Biz kadınlara böyle bir fırsat sunduğu için Başkanımız Deniz Köken’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

KURSİYERLER MANGALA YARIŞMASINA KATILIYOR

Birçok oyunu içinde barındıran kursta aynı zamanda Türk zekâ ve strateji oyunu mangala da oynanıyor. Kursiyerler arasında yapılan mangala yarışmasında başarılı olan öğrenciler Mangala Türkiye Federasyonu’nun organize ettiği yarışmaya da katılıyor.