BAŞKAN AKPOLAT, ORHAN KEMAL’İ 50. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ UNUTMADI

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE DOSTU İLAÇLAMA

BAĞCILAR BELEDİYESİ ÇOCUK BAKIM EVİ DEZENFEKTE EDİLİP EĞİTİME HAZIRLANDI

BELTAŞ KAFELERİ BEŞİKTAŞLILARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA EĞİTİM DESTEĞİ

AKOM’DAN İSTANBUL’A YAĞIŞ UYARISI

EYÜPSULTANLI KADINLARA ZEKÂ OYUNLARI ATÖLYESİ

Eyüpsultan Belediyesi’nin, kadınlara yönelik kültür sanat kursları ve eğitim atölyeleri büyük ilgi görüyor.

Kültür sanat sezonunun açılmasıyla birlikte kurslarda eğitimler başladı. Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi kadınların hem hafızalarını geliştiriyor hem de doğaçlama gelişen sorunlara karşı çözüm üretme alışkanlığı kazandırıyor. Kadınların vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirebildikleri akıl ve zekâ oyunları kursu her hafta Salı günü Afife Hatun Kültür Evinde düzenleniyor.

KORKMAZ: “HER ANNE BİR OKUL”

Günümüzde teknolojiye bağımlılığın artmasından dolayı aile içerisinde birlikte yapılan etkinliklerin azaldığını ifade eden Akıl ve Zekâ Eğitmeni Banu Korkmaz şunları söylüyor: “Eyüpsultanlı bayanlara hizmet ediyoruz. Burada verdiğimiz kurs sayesinde hanımlar hem beyin jimnastiği yapma hem de alzeimer hastalığını önleyici akıl ve zekâ oyunlarını yapma şansı elde ediyor. Her anne bir okuldur. Aile bireylerini birbirine bağlayan, hoşça vakit geçirmeyi sağlayan akıl ve zekâ oyunları aile içi iletişimi de güçlendiriyor. Anne ve babalar birlikte daha çok vakit geçirme şansı buluyor. Akıl ve zekâ oyunları büyük küçük herkese faydası olan oyunlar. Ayrıca dikkati, planlamayı, hızı ve stratejiyi bize öğretiyor.”

Akıl ve zekâ oyunları kursiyerlerinden Dürdane Çelik 52 yaşında ve ilk kez bu kursa katılmış. Gündüz vakitlerini daha verimli geçirmek için oyun kursuna devam eden Dürdane Çelik, ‘‘Zihinsel eğitimimiz ve daha çok sosyalleşmemiz açısından böyle bir kursa geldim ve çok da mutluyum. Hem ellerimiz çalışıyor hem de zihnimiz. Biz kadınlara böyle bir fırsat sunduğu için Başkanımız Deniz Köken’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

KURSİYERLER MANGALA YARIŞMASINA KATILIYOR

Birçok oyunu içinde barındıran kursta aynı zamanda Türk zekâ ve strateji oyunu mangala da oynanıyor. Kursiyerler arasında yapılan mangala yarışmasında başarılı olan öğrenciler Mangala Türkiye Federasyonu’nun organize ettiği yarışmaya da katılıyor.