BAĞCILAR’DA CAMİLER DEZENFEKTE EDİLEREK CUMA NAMAZINA HAZIRLANDI

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN POYRAZ 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

EMİNÖNÜ'NDE SU BASKINLARI, 150 YILLIK KANALLARLA ÖNLENECEK

TUZLA BELEDİYESİ'NDEN 65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLARA BAYRAM SÜRPRİZİ

E-TALKS TUZLA’NIN KONUĞU ÜNLÜ SANATÇI ASLI HÜNEL OLDU

KAĞITHANE'DE YAŞLILAR BAYRAMI PARK VE BAHÇELERDE KARŞILADI

EYÜPSULTAN’DA SAĞLIKLI YAŞAM KARAVANI YOLA ÇIKIYOR

Karavanla, okullarda ve mahallelerde uzman diyetisyenler eşliğinde sağlıklı yaşam taramaları gerçekleştirilecek.

Eğitim ve sağlık konularında gerçekleştirdiği projelerle dikkat çeken Eyüpsultan Belediyesi, sosyal belediyecilikte bir ilke imza atıyor. “Eyüpsultan Belediyesi Sağlıklı Yaşam Karavanı”, 25 Ekim Cuma günü yola çıkıyor. Uzman diyetisyenler ve vücut kitle indeksi ölçüm cihazlarının bulunduğu Sağlıklı Yaşam Karavanı’nın ilk durağı Rami Yeni Mahalle Tantavi İlkokulu olacak. Karavan her hafta 3 okula, bir de mahalleye giderek sağlıklı yaşam taraması gerçekleştirecek.

25 Ekim Cuma sabahı saat 11.00’de ilkokulun bahçesinde öğrenciler belediyenin Sağlıklı Yaşam Karavanı’nda tartılacak, boy ve kilo ölçümü yapılacak. Kilo fazlası olan ve risk grubuna giren öğrencilere randevu verilerek Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürlüğü’ndeki diyet bölümüne yönlendirme yapılacak. Burada kişiye özel diyet listeleri hazırlanıp tedavi gerçekleştirilecek.

Eyüpsultan Belediyesi’nin ücretsiz diyetisyen hizmetini mahallelere ve okullara taşıdığı bu projeyle ilçedeki obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam, doğru beslenme konularında bilgilendirme yapılması, diyetisyene gidemeyen vatandaşlara bu konuda ücretsiz destek olunması amaçlanıyor.

BAŞKAN KÖKEN: ‘‘TÜM OKULLARIMIZI DOLAŞARAK ÇOCUKLARIMIZIN VÜCUT KİTLE ENDEKSİ ÖLÇÜMÜNÜ YAPACAK’’

Bu projenin, tüm dünyada yaygınlaşan ve tehlikeli bir boyuta ulaşan obeziteyi önlemede ve sağlıklı, uzun yaşam için çok önemli olduğunu belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Belediyemizin diyetisyenleri, ilçemizdeki tüm okullarımızı dolaşarak çocuklarımızın vücut kitle endeksi ölçümünü yapacak. Diyetisyenimiz ayrıca bu konuda bilgiler, mini seminerler verecek. Her şeyin başı sağlık. Sağlıklı yaşam için dengeli ve doğal beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Birçok tehlikeli hastalığın tetikleyecisi olan obezite sorununu ortadan kaldırmak için yerel yönetim olarak bize de sorumluluklar düşüyor. Gönül ister ki bu projemiz diğer ilçelerimize, hatta tüm ülkemize yaygınlaşsın ve çocuklarımız, tüm halkımız bu güzel hizmetten faydalansın.’’ dedi.